Шампионите в НХЛ от Тампа Бей Лайтнинг показаха, че изобщо не са за отписване, въпреки че загубиха първите два мача от финалната серията срещу Колорадо, като във втория бяха пометени с 0:7.

Светкавиците се завърнаха у дома и се върнаха в битката след победа с 6:2. Те  изостават все още в серията, сега с 1-2 победи, но ще бъдат домакини и в мач №4.

Домакините показаха ефективност и макар че изостанаха след попадение на Габриел Линдеског, преобърнаха нещата до края на първата третитина след попадения на Антони Сирели и Ондржей Палат.

Съперниците си размениха по една шайба в първите 5 минути на втората част, след което обаче Стивън Стамкос, Пат Маруун и Кори Пери при пауърплей добавиха още 3 попадения и всичко бе ясно.

Тампа показа ефективност в нападение с 5 попадения от първите 22 удара, което накара съперника да направи вратарска смяна. В същото време Андрей Василевски отрази 37 изстрела и така Колорадо загуби за първи път като гост в тези плейофи.