Тимът на Тампа Бей запази надеждите си за защита на титлата в Националната хокейна лига след победа с 3:2 в петия мач от финалната серия за Купа „Стенли“ като гост на Колорадо.

На „Бол Арена" в Денвър Тампа повежда на три пъти и удържа минималния успех, с който намали изоставането си в плейофа на 2:3 и продължава да мечтае да стане едва вторият отбор в историята на НХЛ, който е обръщал финален плейоф от 1:3.

Ян Рута изведе Тампа Бей в резултата през първата третина, а Валерий Ничушкин изравни в началото на втората част.

Никита Кучеров отново даде преднина на гостите, преди Кейл Макар да изравни за 2:2.

6:22 минути преди края Ондржей Палат вкара победния гол за Тампа Бей. Вратарят Андрей Василевски допринесе за успеха с 35 спасявания.

Шестият мач от финалната серия е в неделя в Тампа Бей.