Хокеистите на Флорида шокираха могъщия Бостън и след 6:3 изравниха резултата в серията на 1-1 победи. Пантерите ще бъдат домакини в следващите два мача.

Гостите от Флорида на два пъти повеждаха, но Мечоците изравняха и така след първите 2 третити резултатът бе 2:2. Флорида обаче се развихри, като наниза 4 поредни шайби в третата третина, две от които на Брандън Монтур и така тимът отмъкна домакинското предимство.

През целия сезон Бостън имаше само една загуба у дома с повече от един гол разлика, а освен това бе в серия от 10 поредни победи, която обаче приключи.

Също на Изток Каролина дръпна  2-0 на НЙ Айлендърс след 4:3 и победен гол на Йеспер Фаст 5 минути след началото на продължението. Преди това Ураганите водеха с 2:0, но в последната част изоставаха с 2:3, преди да изравнят.

На Запад Едмънтън изравни на ЛА Кингс на 1-1 преди двата мача в Лос Анджелис след 4:2 и гол и 2 асистенции на Леон Драйзайтъл. Най-добрият реализатор през сезона Конър Макдейвид се отчете с голово подаване, след  като в първия мач остана без точка.

Далас също взе второто си домакинство срещу Минесота и стигна до 1-1. Рууп Хинц реализира първия си хеттрик за Звездите, които сразиха съперника със 7:3.