С 3 гола в последната третина, Вегас поведе във финала за Купа Стенли в НХЛ, печелейки с 5:2 срещу Флорида у дома.

Златните рицари получиха първата шайба в мача, но след това демонстрираха характер, за да вземат предимство срещу Пантерите. Вегас ще бъде домакин и в мач №2.

Вратарят Айдин Хил направи 33 спасявания в мача, който беше доста по-оспорван, отколкото предполага крайния резултат. Стражът се намеси по забележителен начин в началото на втората третина, но тимът му допусна попадения за 2:2 10 секунди преди края на периода.

Зак Уайтклауд даде предимство на домакините в последната третина 6:59 минути след началото на периода, а Марк Стоун направи 4:2 няколко минути след това. Последното попадение на празна врата бе дело на Райли Смит.

В последната част се стигна до няколко сериозни сбивания, което доведе до редица наказания и накъсване на играта. Във Вегас обаче не се успокояват, защото през 2018-а, когато също бяха на финал, те отново спечелиха първата среща, но след това загубиха серията с 1-4 от Уошингтън Кепиталс.