Забележителен хеттрик в последната третина, прати Ню Йорк Рейнджърс  на финала в Източната конференция в НХЛ.

Крис Крайдър наниза 3 шайби, а тимът му вкара общо 4 в последните 20 минути, за да победи домакините от Каролина с 5:3 и да приключи серията с 4-2 успеха.

Последният път, когато някой вкара 3 попадения в решаващ мач за класиране бе Майк Гартнър  през 1990-а. Случилото се много напомни и за хеттрика на легендата Марк Месие в последната третина на мач №6 срещу Ню Джърси през 1994, когато Рейнджърите доведоха нещата до 7-и мач, спечелиха го, а след това триумфираха и с последната си Купа Стенли.

Крайдър вкара попаденията си в рамките на около  9 минути в периода, за да даде предимство на отбора си от 4:3 при оставащи 4 минути и 19 секунди до края. Баркли Гуудроу подпечата успеха на празна врата.

В същото време на Запад Ванкувър надви Едмънтън с 3:2 у дома и дръпна с 3-2 в серията преди гостуването си в следващия двубой. Джей Ти Милър вкара решаващата шайба 33 секунди преди края, когато се ориентира най-добре след удар в гредата.