Литекс се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като надви Пирин Благоевград с 2:1 след продължeния на стадион "Христо Ботев" в южния град.
Ловчанлии имаха много сериозни проблеми, докато стигнат до крайния успех, но все пак тимът показа мъжка игра и характер, като в крайна сметка осъществи целта си.
Първото попадение бе дело на албанския национал Армандо Ваюши от дузпа в 74-ата минута. Домакините изравниха инфарктно в 94-ата минута също от дузпа. Джордан донесе успеха на ловешкия тим след гол в 3-ата минута на първото продължение.
Първият наказателен удар бе отсъден от рефера, след като капитанът на домакините Георгиев изчисти топката с глава. Някак си обаче съдията видя ръка и посочи "бялата точка". Самата дузпа бе спорна и футболистите на "Орлетата" протестираха, но реферът бе твърд в решението си, че има такава.
Преди това пък ловчанлии имаха известен превес над противника, като през първото полувреме изпуснаха страхотен шанс чрез Джордан в 43-ата минута. В тази ситуация той бе изведен зад защитата и стреля технично, но Сандев изчисти пред голлинията.
През второто полувреме битката се водеше предимно в средата на терена и нямаше почти чисти ситуации.
В малко преди края на мача на терена настана масово меле между играчите на двата тима, след като Милчо Ангелов направи нарушение срещу Попев и двамата се спречкаха, а след това и останалите играчи на двата клуба се включиха. Реферът обаче овладя ситуацията.
В 92-ата минута Тошев изскочи сам срещу стража на Литекс и опита да го прехвърли, но без успех. И докато всички очакваха, че всичко е приключило Пирин изравни от дузпа в 93-ата минута чрез Златинов. Тя бе отсъдена за фаул на Винисиус срещу Тасев в наказателното поле.
В продълженията обаче ловчанлии взеха своето и още в 3-ата минута от първото продължение стигнаха до победен гол, дело на Джордан. Асприля стреля в ситуацията, но Костов не улови кълбото. При добавката Джордан от два метра обаче реализира.
Пирин Блгр - Литекс 1:2
0:1 Ваюши 74 дузпа
1:1 Златинов 90+3 дузпа
1:2 Джордан 93
Investor
Dnes
Bloombergtv
Bulgaria On Air
Gol
Tialoto
Az-jenata
Puls
Teenproblem
Automedia
Imoti.net
Rabota
Az-deteto
Blog
Start.bg
Chernomore
Posoka
Boec
Megavselena.bg
Литекс с много мъка елиминира Пирин Благоевград за купата
Ловчанлии стигнаха до успех с 2:1 след продължения
20:33 | 25 сеп 2014 г.
Още от Купа на България
-
Връщат ли се мъките на ЦСКА с пълна сила?
-
Генчев хвали ЦСКА и заяви: Футболът е игра на нерви
-
20 години истинска спортна журналистика: Gol.bg празнува + ВИДЕО
-
Дилема в Локомотив София заради ЦСКА
-
Огромно име поема България при провал срещу Грузия!
-
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Още от Gol.bg
-
Секси мацка от ММА отново свали дрехите и взриви интернет + СНИМКИ
-
Загубата на „Тича“ може да е трамплин за ЦСКА
-
Мачовете по телевизията, днес 8 декември
-
Карлос Насар - новият звезден шампион на Бахрейн!
-
Веласкес се взе за съвършен и предаде Левски
-
20 години истинска спортна журналистика: Gol.bg празнува + ВИДЕО







7,6 по Рихтер разтърси Япония, вълни до 3 метра заплашват жителите
ЦСКА 1948 изпусна победата срещу "Добруджа"
Нови подробности за блокирания танкер край Ахтопол
Пеевски: С преврати и насилие нищо няма да се получи, властта я дават хората
Обезщетението за отглеждане на дете до 2 години се повишава на 460 евро
Евгений Кънев: Бюджетът може и да бъде приет силово, но ще има последици
Силен трус разлюля Япония, има предупреждение за цунами
Стармър, Мерц и Макрон в един глас: Ние сме с Украйна
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Дейна Уайт обясни защо Арман Царукян бе изваден от битката за временната титла
Стотици участници се явиха на „Граплинг индъстриз БЪЛГАРИЯ“
Ивелина Шенкова след наградата „Златен пояс“: „Сътезавах се при мъжете, победих всички и взех златен медал!“
Нов исторически успех за ТК Фаворит
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
УМБАЛ „Лозенец“ с безплатни кардиологични прегледи за жени от 15 до 19 декември
Зъбен абсцес – нелекуването му води до опасни последствия!
Коментари
Напиши коментар16:56 | 16 ное 2014 г.
09:26 | 7 окт 2014 г.
20:20 | 5 окт 2014 г.
14:43 | 2 окт 2014 г.
00:35 | 26 сеп 2014 г.
Напиши коментар