Берое стана последният отбор, който се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Това стана факт, след като "заралии" победиха у дома с 3:1 втородивизионния Банско.

В герой за възпитаниците на Петър Хубчев се превърна Георги Андонов, който вкара два гола за отбора. Между попаденията му се разписа Руслан Иванов за 1:1. Гостите пък завършиха мача в намален състав, след като в 76-ата минута Костадин Слаев беше изгонен за втори жълт картон. Домакините се възползваха от численото си предимство и малко по-късно Елиаш оформи крайния резултат.

Така Берое се класира сред осемте най-добри отбора в турнира, където са още Черно море, Литекс, Левски, Монтана, Созопол, ЦСКА и Локомотив Горна Оряховица, който сензационно елиминира Лудогорец.

Срещата в Стара Загора започна с домакински натиск и в 10-ата минута удар на Игор Джоман от дъгата на наказателното поле премина на сантиметри покрай лятата греда. Секунди след това Берое организира нова хубава атака.

Неманя Милисавлевич подаде към Исмаил Иса, който продължи към Станислав Костов и бившият футболист на ЦСКА и Ботев върна към сърбина. Той стреля от пеналта, но прати топката над вратата.

В 23-ата минута и гостите погледнаха по-смело в предни позиции. Атанас Чепилов беше изведен очи в очи с Илко Пиргов, преодоля го, но си затвори ъгъла и потърси подаване успоредно на голлинията. В решаващия момент обаче Владимир Зафиров се намеси и изчисти.

След половин час игра Иса вкара много красива попадение, което беше отменено заради засада. 7 минути по-късно таранът стреля със задна ножица и не намери целта. В 40-ата минута обаче нямаше какво да спаси Банско. Георги Андонов шутира от фаул и прати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата – 1:0 за Берое.

Гостите обаче не се предадоха и изравниха само четири минути по-късно. Тогава Янислав Иванов беше изведен сам срещу Пиргов и го преодоля, но Венцислав Василев изчисти. Топката се върна в Иванов и този път нямаше кой да го спре – 1:1!

След почивката старозагорци натиснаха и след час игра Спас Делев пропусна да вкара след силен удар. В 64-ата обаче Берое отново поведе. Иса свали с глава към Андонов, който беше с гръб към вратата, обърна се и прокара топката между краката на вратаря Божидар Стойчев за 2:1.

В 72-ата минута Делев можеше да сложи точка на спора, след като стреля, но гредата спаси Банско. Малко по-късно Костадин Слаев ритна в главата Милисавлевич и беше изгонен от игра с втори жълт картон, което до голяма степен предреши крайния победител.

Крайното 3:1 оформи Елиаш в 82-ата минута, след като засече отличен пас на Делев.

Берое – Банско 3:1

1:0 Георги Андонов (40)
1:1 Руслан Иванов (45)
2:1 Георги Андонов (64)
3:1 Елиаш (82)

Берое: 23.Илко Пиргов, 24.Венцислав Василев, 3.Владимир Зафиров, 4.Венелин Филипов, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 70. Том (62-Елиаш), 20.Неманя Милисавлевич, 7.Георги Андонов (73- Георги Божилов), 9. Станислав Костов (52-Спас Делев), 10.Исмаил Иса
Треньор: Петър Хубчев

Банско: 1.Божидар Стойчев, 3.Костадин Слаев, 6.Георги Кременлиев, 22.Николай Дичев, 14.Иван Топузов, 24.Любомир Витанов, 10.Красимир Илиев, 19.Янислав Иванов, 8.Руслан Иванов, 11. Атанас Чепилов, 16.Цветан Павлов (57 - Георги Фикийн)