Локомотив Пловдив победи със 7:6 след дузпи като гост Етър в първия четвъртфинален двубой в турнира за купата на България, а в герой се превърна вратарят на "черно-белите" Илко Пиргов, спасил три 11-метрови удара.

Още в седмата минута на двубоя на "Ивайло" Аласана Мане подаде към Велко Батрович, който пропусна за Крум Стоянов и той подаде към непокрития Румен Руменов, шутирал неточно от наказателното поле.

В 26-ата минута Милчо Ангелов овладя топката в наказателното поле и опита да премине Димитър Везалов. Стражът Илко Пиргов излезе до страничната граница на наказателното поле и отби топката в ъглов удар.

Домакините бяха преследвани от лош късмет преди почивката, защото Аласана Мане и Даниел Младенов напуснаха принудително игра заради контузии. Техните места на терена бяха заети съответно от Никола Колев и Иван Стоянов.

В 55-ата минута Димитър Илиев изпълни прецизно пряк свободен удар, но вратарят Христо Иванов улови топката.

В 69-ата минута Иван Стоянов изненадващо шутира директно по тревата и хвана вратаря Пиргов неподготвен. Топката срещна десния страничен стълб и се върна навътре. Руменов я овладя и стреля неточно от 8-9 метра.

Три минути след това Румен Руменов беше фаулиран в наказателното поле от Милош Петрович и опитният Стоянов превърна в гол отсъдената дузпа.

В последвалите атаки Етър на два пъти пропусна да реализира второ попадение. Стигна се до 81-ата минута, когато Момчил Цветанов асистира за Димитър Илиев, който от наказателното поле изравни резултата.

По време на продълженията двата отбора не успяха да създадат опасности в противниковите наказателни полета и по този начин се стигна до дузпи.

При 11-метровите удари вратарят на домакините Христов Иванов спаси удар на Елитон, а Асен Георгиев от "черно-белите" прати топката в аут. След това обаче последваха пропуски от бялата точка на Милчо Ангелов и Иван Стоянов, с което резултатът стана 3:3. Драмата стана огромна след нови пропуски на Димитър Везалов и Крум Стоянов.

Никола Колев също беше неточен от бялата точка, а вратарят Пиргов спаси три удара на противниковите футболисти, превръщайки се в герой за пловдивчани. Точно преди това Стивън Езе беше дал преднина за Локомотив, а "смърфовете" имат шанс да достигнат до финал в турнира за първи път след 2012 година.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=01d368ac8e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Етър Велико Търново - Локомотив Пловдив 6:7 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията (0:0)

Голмайстори: 1:0 Иван Стоянов 73-дузпа, 1:1 Димитър Илиев 81

Етър: Христо Иванов, Крум Стоянов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Здравко Запрянов (117-Артьом Артюнин), Георги Сърмов, Аласана Мане (13-Никола Колев), Велко Батрович, Милчо Ангелов, Румен Руменов, Даниел Младенов (34-Иван Стоянов)

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Димитър Везалов, Стивън Езе, Янко Ангелов (75-Елитон Жуниор), Игор Банович (106-Асен Георгиев), Един Бахтич (75-Ален Ожболт), Димитър Илиев, Абделхаким Буна, Момчил Цветанов, Анте Аралица (101-Бирсент Карагарен)