Тимът на Берое победи с 2:0 Поморие в мач от 1/16-финалите за Купата на България на стадиона в Несебър. Попаденията бяха дело на Иван Минчев (26) и Рубен Бригидо (65). Така играчите на Александър Томаш продължават на осминафинал в надпреварата.

След няколко възможности на домакините, които не затрудниха Перниш, Минчев даде аванс на своя тим с гол от пряк свободен удар в 26-ата минута. Кижев пропусна да изравни в 31-ата минута, когато не уцели вратата от няколко метра. Зоран Йосипович и Карлос Охене замениха Мартин Камбуров и Иван Минчев на почивката. След няколко спасявания на Тодоров, той все пак трябваше да вади топката за втори път от мрежата.

Това се случи в 65-ата минута, когато Бригидо удвои с диагонален изстрел. Попадението реши всичко в двубоя, който се доиграваше в оставащите минути.