Ботев Пловдив имаше нужда от продължения на „Трейс Арена“ в Стара Загора, за да успее да отстрани втородивизионния Ботев Гълъбово на четвъртфиналите за Купата на България.

„Канарчетата“ не успяха да стигнат до гол в редовните 90 минути, но в първото 15-минутно продължение домакините капитулираха след бърза атака на тима на Ферарио Спасов и точен удар на Димитър Тонев за крайното 1:0.

Така Ботев Пловдив се класира за четвърти пореден полуфинал в турнира. Вчера място във финалната четворка си осигуриха Локомотив Пловдив и ЦСКА, а утре последният полуфиналист ще бъде решен след мача Левски – Лудогорец.

Ботев Гълъбово - Ботев Пловдив 0:1

Голмайстор: 0:1 Димитър Тонев (100)

Ботев Гълъбово: 31. Иван Дерменджиев, 17. Джунейт Яшар, 20. Емил Иванов, 15. Емин Ахмед, 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков, 30. Исус Ангелов, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 5. Цветелин Радев, 11. Аспарух Смилков
Треньор: Митко Коцинов

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Александър Тонев, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев, 19. Никола Илиев
Треньор: Ферарио Спасов

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов