ЦСКА постигна победа с 2:0 над Ботев (Пловдив) в реванша от 1/2-финалите за Купата на България и след нулевото реми в първата среща се класира за финала на турнира.

В спор за трофея "червените" ще се изправят срещу Локомотив (Пловдив), който снощи успя да елиминира Левски.

Първото попадение падна в 19-ата минута и всъщност бе автогол на Иван Бандаловски от състава на "канарчетата".

В 54-ата минута Соу с първия си гол в мача успя да реши всичко в полза на домакините.

На практика "червените" си го върнаха на пловдивчани, след като бяха елиминирани в същия турнир преди година.

Не може да не се отбележи, че ЦСКА не е играл финал в надпреварата от 2016 година, когато докато бе участник в Трета лига спечели Купата на България след победа над Монтана на финала.

Срещата започна по-активно за домакините, но колкото и странно да е гостите бяха тези, които отправиха първи удар.

Перейра стреля в 4-ата минута, но топката не намери очертанията на вратата. Секунди след това обаче пред домакините се откри шанс да стрелят по посока противниковата врата от фаул. Зад топката застана Тиаго, който обаче намери право стената.

В 11-ата минута Георгиев изби топката след остро центриране на Кери. След това кълбото отново достигна до краката на ирландеца, но ударът му бе неточен.

Осем минути след това по малко нелеп начин ЦСКА стигна до аванс. Турицов центрира, а Соу не успя да засече топката. Това обаче стори Бандаловски, който при опита си да я изчисти я прати в собствената си врата.

В 24-ата минута Тонев опита удар по посока вратата на ЦСКА, но той бе доста неточен.

Домакините бяха близо да удвоят в 30-ата минута, но ударът на Евандро от далечна дистанция бе спасен от Георгиев. След това Соу не успя с глава да засече топката във вратата на гостите.

До почивката така и не се стигна до повече попадения, но второто полувреме започна интензивно.

Тонев имаше шанс да изравни в началото на втората част, но от отлична позиция не успя да нацели вратата.

В 51-ата минута и Неделев имаше отличен шанс, но от пряк свободен удар нацели гредата.

Все пак обаче три минути след това ЦСКА вкара и втори гол. Тиаго комбинира със Соу, който от близка дистанция вкара топката под плонжа на Георгиев.

В 60-ата минута Малинов отправи удар от границата на наказателното поле, който бе спасен от Георгиев.

С оглед на добрия аванс на домакините темпото през следващите минути поспадна.

През следващите минути Малинов и Кери отправиха опасни удари, които обаче бяха отразени от Георгиев.

В крайна сметка до самия край на мача така и не се стигна до повече попадения и резултатът остана непроменен.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 2:0
1:0 Бандаловски 19' автогол
2:0 Соу 54'

ЦСКА: Бусато, Мазику, Занев, Антов, Турицов, Пинто, Малинов, Кери, Евандро (72 - Жеферсон), Тиаго (59 - Белтраме), Соу

Ботев (Пд): Георгиев, Марин, Работов, Бандаловски, Филипов, Перейра, Балтанов, Неделев, Бурбано (60 - Попов), Тонев (73 - Барбоса), Вутов