Берое отстрани Пирин Благоевград в двубой от турнира за Купата на България след изключително драматичен двубой, спечелен от старозагорци с 4:3.

Домакините излязоха напред в резултата в 5-та минута чрез Преслав Йорданов. Берое възстанови равенството в 42-та минута чрез Макоута. Преслав Йорданов обаче даде нов аванс за Пирин в добавеното време на първата част.

Руберто спаси дузпа на Иван Минчев в 51-та минута, а Йорданов отбеляза третото си попадение в двубоя в 66-та минута и направи резултата 3:1. Алиун Фал намали резултата в 81-та минута, а отново той изравни три минути по-късно.

Гаюс Макоута изпрати Берое в следващата фаза с точно изпълнена дузпа в добавеното време на мача.

Голмайстори: 1:0 Преслав Йорданов 5′, 1:1 Гаюс Макоута 42′, 2:1 Преслав Йорданов 45′, 3:1 Преслав Йорданов 66′, 3:2 Алиун Фал 81′, 3:3 Алиун Фал 84′, 3:4 Гаюс Макоута 90′

Пирин: 1. Франческо Руберто, 38. Александър Дюлгеров, 3. Александър Бастунов, 5. Николай Бодуров (к), 14. Стилиян Николов, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев (46′- 71. Антон Карачанаков), 17. Спас Георгиев, 15. Джон-Кристофър Аийна, 11. Станислав Манолев, 18. Преслав Йорданов; неизползвани резерви: 99. Петър Петров, 19. Мирослав Пушкаров, 13. Архан Исуф, 10. Джордж Оукли, 23. Димитър Алексиев, 9. Владислав Златинов;

Треньор: Уорън Фийни

Берое: 1. Християн Василев, 2. Джунейт Али (59′- 19. Александър Василев), 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (к), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 22. Октавио (74′- 7. Димо Бакалов), 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо (74′- 21. Кийлън Лебон), 73. Иван Минчев, 18. Илиас Хасани; неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 16. Божидар Пенчев

Треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Станислав Манолев 13′, Красимир Станоев 28′ (Пирин)