Славия се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като обърна Марица с 3:1 като гост.

Веселин Марчев даде изненадващ аванс на домакините в 39-та минута, но след почивката класата на Славия си каза думата и играчите на Златомир Загорчич вкараха три безответни гола чрез Ерол Дост, Питър Макрилос и Георги Вълчев от дузпа.

40 минути след началото на срещата пловдивският тим поведе в резултата с гол на Веселин Марчев. Той матира Светослав Вуцов, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата му.

Четири минути след началото на второто полувреме Славия изравни с гол на Ерол Дост, а час след първия съдийски сигнал "белите" осъществиха пълен обрат, за който Питър Макрилос бе точен. В последните минути на срещата Георги Вълчев се разписа от дузпа, оформи крайното 3:1 и класира Славия напред.

В следващата фаза са още Лудогорец, ЦСКА, Левски, Локомотив Пд, Черно море, Берое, Арда, Пирин Благоевград, Септември Симитли, Септември София, Етър, Монтана и Левски Крумовград.

Снимка: Lap.bg