ЦСКА 1948 и Лудогорец се изправят един срещу друг на финала в турнира за Купата на България по футбол. Двата тима ще определят новия носител на трофея от надпреварата днес, 24 май, от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата.
„Червените“ достигнаха до спора за отличието, след като на четвъртфиналите и полуфиналите се нуждаеха от продължения, за да елиминират последователно Арда и Локомотив София. Формата на тима от Бистрица напоследък не е никак добра, като отборът е в серия от шест поредни мача без успех – за последно Тодор Янчев и компания ликуваха при гостуването на Локо София с 3:2 в първи полуфинален сблъсък от турнира в края на април.
От своя страна шампионите на България стигнаха до своя първи финал в надпреварата от 2014-а година, когато грабнаха за втори път купата в историята си след триумф над Ботев Пд с 1:0 в Бургас. Въпреки доминацията си в първенството, „зелените“ така и не намират пътя към трофея в последните издания и са мотивирани да сложат край на тази суша срещу ЦСКА 1948. Формата на разградчани под ръководството на завърналия се Ивайло Петев е обнадеждаваща – тимът сбърка за първи път при него за първенство след девет последователни успеха при равенството с ЦСКА в Разград. За Купата, Лудогорец елиминира Спартак Варна на четвъртфиналите след победа с 2:1, а на полуфиналите се нуждаеше от дузпи, за да пречупи съпротивата на Черно море.
Петев бе категоричен, че тимът му не е отписал надпреварата, която за последно спечели през 2014 година. „Преди 10 години дойде първият трофей на Лудогорец. Относно мача, не сме го отписали. Ще подходим максимално сериозно. Срещу нас ще има един доста добър отбор, с един млад треньор, който резултатите показват, че се справя отлично, но нашите играчи са готови да изиграят един добър мач, дай Боже да спечелим“, каза той и продължи: „Естествено, дузпите са част от играта, ние трябва да сме подготвени във всяка една ситуация. Ние сме 16-17 мача отгоре всеки сезон – надявам се да не стигнем до дузпи. Пожелавам си спечелването и на титлата, и на Купата – всичко е възможно, ние ще се борим“.
Колегата му начело на ЦСКА 1948 Тодор Янчев ще изведе състава на първи голям финал в историята на клуба. „Би било чудесно, ако напишем такава история като Ивайло Петев и неговия отбор, ние сме амбицирани да тръгнем по този път. Винаги трябва да се започне отнякъде, така че амбиция има. Лично мен не ме притеснява моментната ни форма. Да, последните мачове не успяхме да извоюваме победата. Да не забравяме, че играхме срещу много добри състави в лицето на Левски и Черно море – да, две равенства, имахме ситуации да победим, но това е част от футбола, не се самозалъгваме, лично аз съм спокоен“, сподели той на съвместната пресконференция с Петев в зала „Родина“ на Националния стадион.
„Васил Левски“ се очаква да бъде слабо посетен за финала, като според информации по-рано във вторник, за сблъсъка за трофея са продадени едва 300 билета, като 32 от тях са закупени от привърженици на Лудогорец. „Зелените“ и „червените“ изиграха два мача в редовния сезон досега, като завършиха и двата пъти наравно – 1:1 в Разград и 2:2 в София. В неделя им предстои нов двубой, този път от плейофите в първата шестица на родния шампионат, който ще се изиграе на стадион „Витоша“.
Драгомир Драганов ще бъде главен съдия на финала между двата състава. Негови помощници ще бъдат Иво Колев и Христо Хаджийски. Валентин Железов ще бъде четвърти съдия, а на ВАР-а ще оперират Красен Георгиев и Мирослав Иванов. Съдийски наблюдател ще бъде Валентин Добрев. /БГНЕС







Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
От дъжд - на вятър: жълт код в голяма част от страната
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
Артур Чимаев разкри защо Хамзат е бил близо до отказ преди битката със Стрикланд
Бащата на Дюбоа не иска трилогия с Усик
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар15:47 | 24 апр 2024 г.
10:39 | 24 май 2023 г.
Напиши коментар