Треньорът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич каза, че в него емоциите са в двете крайности – от една страна е щастлив от представянето на отбора си в днешния финал за купата, но и много тъжен закари неговия край.
Срещата завърши 1:1 след 120 минути игра, наложи се да направи и две принудителни смени, но при дузпите пропуски на Димитър Илиев и Запро Динев ги лишиха от трофея.
„Както казах и преди мача, детайлите ще определят всичко. Имаше страхотна атмосфера и за двата отбора. Оценявам какво направиха нашите привърженици и съжалявам, че не ги зарадвахме. Момчетата се потрудниха здраво и искахме да сме победители, но явно ще бъде следващия път“, започна Косич.
Тъй като носителят на Купата на България се класира за турнира Лига Европа, Локомотив (Пловдив) ще трябва да се опита да стигне до УЕФА през първенството. Но това ще стане трудно, защото те са 6-и в групата за разпредерение на 5-8 място и ще имат последен мач с Ботев (Пловдив) и да се надяват на грешка на Черно море (Варна) срещу Арда, за да стигнат до бараж за място в Лигата на конференциите. Следващият въпрос към словенския треньор колко е трудно да се вдигне тимът след днешния развой.
„Всеки път е трудно, особено в мач като днешния. Момчетата са млади и ще имат още шансове. Оценявам енергията, която те вложиха днес и заради това съм изключително щастлив. Но и тъжен, защото можехме да напишем още една чудесна история. Трябва да се съберем и да се преборим за шансовете, които ще имаме в последния мач“, обясни Косич.







14 загинали и над 100 са ранени при двоен руски удар по родния град на Зеленски
Централна емисия
Централна емисия
Свинаров за заплахите за сигурността: Някой проверява колко сме подготвени
Защо изтощените демокрации имат нужда от "скучно" управление
10 идеи за визии с един артикул
Опасности за пешеходци и шофьори в София: Буренясали тротоари, сбъркана сигнализация
6 реплики, с които той показва, че не ви уважава
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар22:58 | 20 май 2026 г.
Напиши коментар