Изпълнителният директор на Борусия Дортмунд Ханс-Йоахим Вацке не скри разочарованието си от тежкия жребий за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Вицешампионът на Германия и Европа ще трябва да се изправи срещу един от големите фаворити за отличието Реал Мадрид, като испанците ще търсят реванш за отпадането от Дортмунд на полуфиналите през миналия сезон.

"Отново Реал Мадрид... Представям си разнообразието по друг начин. Без това беше ясно, че на четвъртфиналите ще ни се падне труден противник", заяви Ханс-Йоахим Вацке, цитиран в сайта на Борусия.

"Но навярно Реал е най-високото препятствие, което трябва да преодолееш на европейската сцена. Ще бъдем позитивно настроени за мачовете с Реал."

"Борусия Дортмунд е изключително горд, че за втора поредна година сме на част от осемте най-добри отбора на континента."

"При това, въпреки неспиращата мизерия с контузиите в нашия лагер и по-малките икономически възможности на нашия клуб. Вече постигнахме нещо страхотно и се надяваме, че можем да продължим по-напред", добави Вацке.

Спортният директор Михаел Цорк допълни: "За съжаление ние имаме много контузени играчи, а в първия мач ще липсва и Левандовски. Реал е още по-силен от миналия сезон, тимът взе Гарет Бейл и води в класирането в Ла Лига. Добре е, че сме гости в първата среща. Предстои ни много трудна задача".