Борусия Дортмунд спечели и третата си зимна контрола с 1:0, този път срещу холандския Утрехт. Единственото попадение вкара новата покупка Кевин Кампъл след подаване на Марко Ройс в 17-тата минута.

В редиците на германския вицешампион липсваха контузените Бендер, Кел, Гроскройц и Мхитарян, както участниците за купата на Азия (Кагава и Лангерак) и купата на Африка (Обамеянг).

Двата тима започнаха много агресивно и Борусия поведе след прецизен пас на Марко Ройс и хладнокръвен завършващ удар на Кампъл.

Половин час след началото на срещата Лукаш Пишчек центрира много добре към Нури Шахин и турчинът стреля от шестнайсетина метра, но стражът спаси. Утрехт също търсеше попадението, но Роман Вайденфелер трябваше да се намесва само веднъж.

Юрген Клоп извърши много смени на почивката и влезлият през второто полувреме Адриан Рамос се развихри. Първият негов удар профуча покрай целта, а след това той нацели гредата.

Седем минути преди края Кефкир подаде към Рамос, който шутира директно, но вратарят Руитер отново спаси. Така Борусия спечели и третата си зимна проверка с 1:0, като преди това с този резултат бяха победени Сион и Стяуа.

Съставът на Дортмунд: Вайденфелер (Аломерович - 46'), Сократис (Суботич - 46'), Хумелс, Шмелцер (Дудзяк - 46'), Пишчек (Бърнич - 76'), Кел (Кирх - 73'), Гюндоган (Гинтер - 61'), Блашчиковски (Паслак - 64'), Кампъл (Йожич - 46'), Ройс (Кефкир - 68'), Иммобиле (Рамос - 46')