Борусия Дортмунд показа характер и надигра Майнц с 4:2 в двубой от 21-ия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Майнц поведе с "гол от съблекалнята", откривайки резултата още преди да е изтекла една минута. Елкин Сото се оказа на правилното място и прехвърли Вайденфелер.

Веднага след това Марко Ройс нацели страничната греда, а натискът на "жълто-черните" даде резултат чак след почивката, когато Невен Суботич изравни с глава.

След това Борусия направи пълен обрат чрез Ройс, който бе изведен сам срещу вратаря от Кампъл, но Мали изравни моментално при втория точен удар на Майнц в мача.

Двайсетина минути преди края Ройс хвърли прекрасен пас с външен фалц към Обамеянг. Габонецът с измъкна от защитата и търкулна топката в долния десен ъгъл. Седем минути по-късно Шахин успокои своите, вкарвайки отблизо.

Борусия събра 22 точки и се изкачи на 14-о място. Със същия точков актив, но с малко по-добра голова разлика е Майнц.

Домакините получиха истински удар, защото се оказаха назад в резултата още в 50-тата секунда! Вайденфелер боксира след центриране на Мали и топката попадна у Елкин Сото. Той заложи на прехвърлящ удар с левия крак и въпреки опитите на Шмелцер да изчисти на голлинията, кълбото спря в мрежата!

Борусия веднага натисна и малко след това Марко Ройс се измъкна на добра позиция, спря си на гърди и разтресе десния страничен стълб! След това Ройс изведе Обамеянг на стрелкова позиция, но Капино спаси с върха на пръстите си. Последва изпълнение на корнер и удар с глава на Шахин, но стражът успокои страстите.

Гюндоган направи 30-метров спринт и навърза няколко съперникови футболисти, но топовният му изстрел беше блокиран. Пишчек се изстреля отдясно и опита центриране, но без никакъв успех. Ройс изведе Обамеянг отляво, но нападателят беше затворен от Бенгтсон в наказателното поле.

Беше изминал половин час игра, когато Шинджи Кагава се озова в близост до аутлинията и върна назад към точката на дузпата. Там Марко Ройс шутира мощно, но доста над целта.

Към края на първото полувреме Марко Ройс стреля директно от фаул и вратарят изби. Шинджи Кагава дебнеше извън наказателното поле и отправи страховит снаряд, който облиза мрежата от външната й страна. Кевин Кампъл също пробва късмета си, но шутира неточно.

След подновяването на играта Борусия натисна отново. Ройс стреля в ръцете на вратаря от фаул, а подаване на Кагава към Марко беше пресечено. При изпълнението на корнера от Шмелцер Невен Суботич надскочи Бенгтсон и прати топката във вратата на гостите с глава!

Кевин Кампъл реши да стреля от дистанция, но прати топката над напречната греда. В 54-тата минута обаче Кампъл получи от Сократис и изведе Ройс на празна врата. Лидерът на Дортмунд финтира вратаря и реализира на празна врата.

Радостта на домакините от осъществения пълен обрат бе твърде краткотрайна. Груба грешка на защитата позволи на Мали да преодолее Шмелцер и да разстреля излезлия напред Вайденфелер след пас на Сото.

В средата на второто полувреме Кагава копна към Обамеянг, който се измъкне зад защитата, но пробва ефектно изпълнение със задна ножица, без да успее да уцели кълбото.

Двайсетина минути преди края на редовното време Борусия отново излезе напред в резултата. Марко Ройс пусна разкошен пас с външен фалц към Обамеянг, който се измъкна на ръба на засадата, спря си и чукна технично покрай вратаря и бранител.

В 78-та минута Кагава беше избутан пред пеналта и реферът даде пряк свободен удар. Обамеянг стреля и принуди Капино да парира, но Нури Шахин дебнеше в близост до топката и реализира с ножичен изстрел във въздуха.

Обамеянг бе намерен с дълъг пас и след като финтира бранител остана сам срещу вратаря, но се подхлъзна и реши да задържи, а подаването му към Мхитарян не се получи. При една от редките си опасни акции Майнц можеше да стигне до нов гол, но Вайденфелер отказа Коо.

В добавеното време на срещата Шахин изведе Обамеянг отдясно. Нападателят направи няколко крачки и стреля по диагонала, но вратарят спаси.

Борусия Дортмунд - Майнц  4:2

0:1  Елкин Сото - 1'

1:1  Невен Суботич - 50'

2:1  Марко Ройс - 54'

2:2  Юнус Мали - 56'

3:2  Пиер-Емерик Обамеянг - 71'

4:2  Нури Шахин - 78'

Дортмунд: Вайденфелер, Сократис, Суботич, Шмелцер, Пишчек, Шахин, Гюндоган, Кагава (Гинтер - 78'), Кампъл (Мхитарян - 70'), Ройс (Рамос - 84'), Обамеянг

Майнц: Капино, Бел, Брозински, Бунгерт, Бенгтсон, Сото (Клеменс - 78'), Гайс, Баумгартлингер, Мали, Хофман (Коо - 55'), Оказаки (Де Блазис - 82')

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/video.php?v=1085817934763519" data-width="466"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/video.php?v=1085817934763519">Публикувай</a> by <a href="https://www.facebook.com/BVB">Borussia Dortmund</a>.</div></div>