Борусия Дортмунд победи малайзиския Джохор Саутърн Тайгърс с 6:1 в приятелски мач, игран на азиатска земя.

"Жълто-черните" откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Илкай Гюндоган изпълни чудесен пряк свободен удар.

Малко преди да измине половин час игра Пиер-Емерик Обамеянг удвои резултата, възползвайки се от прецизен пас отляво на Марсел Шмелцер.

Борусия наниза трето попадение още при следващата си опасна атака. Гюндоган пусна пас в наказателното поле, защитата на домакините и вратарят се объркаха и Кевин Кампъл вкара на празна врата.

Пет минути преди паузата Джохор вкара почетен гол. Гари Стивън Робат получи подаване отляво и с прекрасно изпълнение от въздуха реализира първия гол във вратата на Борусия в ерата "Томас Тухел".

След подновяването на играта германците продължиха да доминират и вкараха още три попадения чрез Шинджи Кагава, Джереми Дудзяк и Марко Ройс.

1:6 Марко Ройс - 90'

Борусия първо полувреме: Вайденфелер, Хумелс, Станкович, Шмелцер, Пишчек, Бендер, Кампъл, Гюндоган, Мхитарян, Зауерланд, Обамеянг

Борусия второ полувреме: Бюрки, Суботич, Сократис, Дурм, Дудзяк, Вайгъл, Хофман, Щенцел, Кагава, Маруока, Ройс