Борусия Дортмунд загуби от Бохум с 1:2 в приятелски мач, като това беше първото поражение на тима под ръководството на новия треньор Томас Тухел.

За домакините се разписаха Марко Терацино в 32-та минута и Тим Хоогланд малко преди да изтече един час игра. Десет минути преди края Джереми Дудзяк (19-а минута) вкара почетния гол за Борусия.

"Видях много добри ситуации, но разбира се, че изпитвам смесени чувства. Ние се тръгваме като победени и трябва да си извлечем поуката от това поражение. Но като цяло сме доволни и се чувстваме добре", обясни Тухел.

В предишните си контроли Борусия имаше само победи, постигайки впечатляваща голова разлика 34:1. В мача срещу Бохум "жълто-черните" създадоха доста положения, но не успяха да ги реализират.

Илкай Гюндоган нацели напречната греда още в началото, после вратарят на Бохум леко отклони снаряд на Хенрих Мхитарян, срещнал страничната греда.

Домакините бяха тотално надиграни, но двамата им вратари спасиха куп положения. В същото време защитата на Дортмунд допусна два гола от три сериозни атаки.

Съставът на Борусия Дортмунд: Бюрки, Пишчек (Щенцел - 62'), Хумелс (Суботич - 62'), Сократис (Гинтер - 62'), Шмелцер (Дурм - 62'), Бендер (Вайгъл - 62'), Гюндоган (Маруока - 62'), Мхитарян (Дудзяк - 62'), Кагава (Кастро - 46'), Ройс (Хофман - 46'), Обамеянг (Кампъл - 62')