Борусия Дортмунд разби Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в проверка, играна по време на лагера на двата отбора в Дубай.

Момчетата на Томас Тухел нацелиха две греди, два гола им бяха отменени заради засада и имаха тотално превъзходство в първия си мач за 2016 година.

Рурци наложиха натиск от самото начало и пропуски направиха Ройс, Обамеянг и Ляйтнер на два пъти, а в средата на първата част Мхитарян нацели гредата. Преди да измине половин час игра Гюндоган изчисти на голлинията при една от редките възможности на "орлите".

Пет минути преди паузата Дортмунд все пак поведе заслужено от дузпа, реализирана от Илкай Гюндоган, а после гол на Мхитарян беше отменен заради засада.

След почивката Рамос удвои след пас на Кастро, а преди да изтече час игра Храдецки спаси тупалка на колумбийския стрелец. В 62-ата минута обаче Шинджи Кагава покачи на 3:0, получавайки пас от Пулишич.

Малко по-късно Щенцел нацели напречната греда, а в 68-ата минута Адриан Рамос реализира втория си гол в двубоя. Нападателят можеше да постигне и хеттрик, но отново беше отказана от Храдецки.

В края Борусия се отпусна и Айнтрахт можеше да вкара почетен гол, но гредите спряха Фабиан и Джакпа. Три минути преди края пък гол на Кастро беше отменен заради засада.

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 4:0

1:0 Илкай Гюндоган - 39', дузпа
2:0 Адриан Рамос - 48'
3:0 Шинджи Кагава - 62'
4:0 Адриан Рамос - 68'

Дортмунд първо полувреме: Бюрки, Суботич, Хумелс, Пишчек, Гинтер, Паслак, Гюндоган, Ляйтнер, Мхитарян, Ройс, Обамеянг

Дортмунд второ полувреме: Бонман, Суботич, Скоратис, Щенцел, Парк, Гинтер, Вайгъл, Пулишич, Кагава, Кастро, Рамос