Благодарение на тандема "Батман и Робин" Борусия Дортмунд разфасова Тотнъм с 3:0 в първи 1/8-финален сблъсък в Лига Европа, който се състоя на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Момчетата на Томас Тухел изиграха много силно полувреме, в което Пиер-Емерик Обамеянг два пъти прати топката в мрежата. В първия случай попадението правилно беше отменено заради засада, но при втория габонецът откри резултата с глава.

Дортмунд си свърши работата в средата на второто полувреме, когато в рамките на десет минути Марко Ройс нанесе двоен удар по англичаните с два зрелищни гола.

Статистиката в края на мача показа 21:3 удара и 65% владеене на топката в полза на Борусия. Реваншът между двата отбора е следващата седмица на стадион "Уайт Харт Лейн".

Гостуващият отбор започна по-дейно и още в самото начало Кристиан Ериксен отправи точен фалцов удар, който попадна в обятията на Роман Вайденфелер. Бяха изминали пет минути, когато Гонсало Кастро отправи първи изстрел за домакините, но над напречната греда.

Ерик Дурм получи първата много добра възможност за откриване на резултата, но с бранител на гърба си халф-бекът на Борусия шутира покрай десния страничен стълб по земя!

Последва трети опасен изстрел на "жълто-черните", като този път дойде ред на головата машина Пиер-Емерик Обамеянг да пробва късмета си. Футболист №1 на Африка за миналата година хвана топката от въздуха при центриране на Шмелцер, но кълбото прелетя малко над целта.

Преди да измине четвърт час игра Борусия вкара топката във вратата, но попадението правилно беше отменено. Лорис парира мощната тупалка от дистанция на Мхитарян и Обамеянг направи добавка, но снайперистът беше в положение на засада.

Постепенно Борусия наложи териториален превес и видимо беше по-добрият отбор. В средата на първото полувреме Мхитарян разтегли вдясно за Ерик Дурм, който центрира, но спечели само корнер. Юлиан Вайгъл стреля точно, но в ръцете на Лорис.

Тъкмо изтичаше половин час игра, когато Борусия напълно заслужено откри резултата след постепенна атака пред пеналта на гостите. Марсел Шмелцер центрира меко отляво и Обамеянг нанесе безпощаден удар с глава от осем метра, намирайки долния десен ъгъл!

Дортмунд поведе на Тотнъм!

Публикувахте от Gol.bg в 10 март 2016 г.

В 37-ата минута Марко Ройс стреля технично от пряк свободен удар, но топката мина на метър от левия страничен стълб. Последваха две нови акции на германците, но на два пъти бранител с бял екип подлагаше тялото си на пътя на топката.

Статистиката на почивката показа 12:2 удара в полза на германския отбор, 64% владеене на топката и почти два пъти повече подавания.

Пет минути след почивката домакините нацелиха гредата. Обамеянг беше изведен в наказателното поле и копна технично покрай Лорис, топката отиде у Кастро, който нацели левия страничен стълб от малък ъгъл!

Тъкмо беше изминал един час игра, когато Дортмунд напълно заслужено удвои преднината си. След заучено изпълнение влезлият като резерва Невен Суботич отклони с глава за далечната греда, където Марко Ройс разстреля Лорис с невероятно воле от малък ъгъл!

Какво воле! Марко Ройс прави резултата 2:0 за Борусия!

Двайсетина минути преди края на редовното време Борусия нанесе трети тежък удар по противника си. Обамеянг подаде вляво за Гонсало Кастро, който центрира меко в наказателното поле и там Ройс вкара втория си гол в мача, този път стреляйки от ждроб.

Класиката е оформена! Тотална доминация за Борусия Дортмунд!

Малко след това гостите можеха да глътнат и четвърто попадение, но от сравнително неудобна позиция Мхитарян шутира неточно. Малко след това статистиката показа 20:3 удара за Борусия и 65% владеене на топката.

В 87-ата минута един от най-дейните на терена Хенрих Мхитарян получи отляво и стреля технично, но много слабо и неточно.

Борусия Дортмунд - Тотнъм 3:0

1:0 Пиер-Емерик Обамеянг - 30'
2:0 Марко Ройс - 61'
3:0 Марко Ройс - 70'

Дортмунд: Вайденфелер, Бендер (Суботич - 58'), Хумелс, Шмелцер, Пишчек, Дурм, Вайгъл, Кастро, Мхитарян, Ройс (Кагава - 82'), Обамеянг (Рамос - 82')

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Вимер, Трипиер, Дейвис, Мейсън, Каръл, Онома, Ериксен (Ламела - 65'), Сон (Кейн - 76'), Чадли (Дембеле - 58')