Борусия Дортмунд съсипа Хамбургер при визитата си от 10-ия кръг на германската Бундеслига, след като постигна успех с 5:2.

Изваденият от групата за домакинството на Спортинг Лисабон Пиер-Емерик Обамеянг пък се реваншира по най-добрия начин за това, че принуди Томас Тухел да го накаже.

Той наниза 4 попадения във вратата на противника.Габонецът бе точен в 4-ата, 23-ата, 27-ата и 48-ата минути. Освен това той асистира и за попадението на Дембеле в 76-ата минута. Два гола за Хамбургер вкара Мюлер в 55-ата и 82-ата минути.

След този успех рурци събраха 18 точки в класирането и заемат пета позиция.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4rzisx" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4rzisx_all-goals-highlights-hamburger-2-5-borussia-dortmund-05-11-2016%25E1%25B4%25B4%25E1%25B4%25B0_sport" target="_blank">All Goals &amp; highlights - Hamburger 2-5 Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mohtv" target="_blank">mohtv</a></i>

Срещата започна по превъзходен начин за гостите и още в 4-ата минута те стигнаха до попадение чрез Обамеянг, който откри головата си сметка.

Адлер успя да избие топката след удар на Мор, а при добавката габонецът успя да я довкара на празната врата и даде аванс на тима си.

През следващите минути темпото на игра продължи да бъде доста добро, но голови положения липсваха.

Все пак обаче в 23-ата минута Оба удвои аванса на тима си. След грешка на противников бранител, който върна твърде леко топката към вратаря си, Мор овладя кълбото и намери на празна врата габонеца, който удвои.

Четири минути след това африканецът оформи хеттрика си, след като реализира останал сам срещу вратаря.

Минути след това Спахич можеше да намали, но ударът му с глава премина над напречната греда.

До почивката като цяло не се случи нищо кой знае колко интересно и резултатът се запази.

Две минути след подновяването на играта обаче Борусия стигна до разгромен резултат след нов гол на Обамеянг - негов четвърти.

Габонецът получи пас от Пулишич и от наказателното поле с плътен удар прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

Домакините стигнаха до почетно попадение, което бе дело на Мюлер в 55-ата минута. Той излезе на позиция сам срещу Бюрки и бе точен с прецизен и силен удар.

През следващите минути не се стигна до интересни ситуации пред двете врати, а в 70-ата Сократис можеше да вкара за гостите, но ударът му с глава премина над вратата.

Шест минути след това Обамеянг видя Дембеле на много добра позиция в наказателното поле и младокът с хубав прехвърлящ удар реализира.

В 82-ата минута Мюлер се разписа още веднъж за домакините, а до края срещата просто се доиграваше.

Хамбургер - Борусия Дортмунд 2:5
0:1 Обамеянг 4
0:2 Обамеянг 23
0:3 Обамеянг 27
0:4 Обамеянг 48