Борусия Дортмунд успя да измъкне късно равенство 2:2 при гостуването си на Реал Мадрид снощи и да спечели своята група в Шампионската лига.

Изравнителният гол на Марко Ройс в 88-ата минута означава, че Борусия е безапелационният №1 по отношение на вкараните голове в групите на Шампионската лига.

Никога досега не се беше срещал отбор, който да реализира цели 21 попадения в шестте си срещи в групите! Досегашният изравнен рекорд (по 20 гола) беше държан от Барса (на два пъти), Реал Мадрид и Манчестър Юнайнед.

За четвърти пореден път Дортмунд печели групата си в Шампионската лига и за втори път оставя Реал зад себе си след сезон 2012/13. В своето 11-о участие в турнира "жълто-черните" едва за втори път приключиха участието си в групите без поражение.

За първи път от 14 години насам Реал не успя да победи след аванс от 2:0 на свой терен в Шампионската лига и след осем поредни домакински успеха в надпреварата тимът на Зинедин Зидан губи точки.