Шалке и Борусия Дортмунд врътнаха 1:1 на "Фелтинс Арена" в голямото рурско дерби от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите поведоха в резултата чрез Обамеянг в 53-ата минута и пропуснаха няколко отлични шанса да увеличат преднината си.

В 77-ата минута Кехрер изравни и донесе точката на домакините.

След това реми Дортмунд вече е 4-и в класирането, като тимът има точка по-малко от третия Хофенхайм, докато "кралско-сините" са 9-и с актив от 34 точки.

Срещата започна с добро темпо и още в 3-ата минута Дембеле проби и почти достигна до наказателното поле, но след това не успя да намери намиращия се на далечната греда Обамеянг, който чакаше пас, за да вкара топката във вратата.

В 11-ата минута пък "кралско-сините" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от 30 метра, а ударът на Горецка мина много блиозо до страничната греда.

През следващите минути домакините се поактивизираха, но въпреки това не успяха да създадат нищи кой знае колко опасно.

В 22-ата минута обаче Дембеле и Обамеянг създадоха смут в наказателното поле, но Ферман успя да избие една топка. След това тя попадна в Кагава, чийто удар не намери рамката на вратата.

Десетина минути след това отново Дембеле можеше да се разпише, но ударът му не попадна в очертанията.

В 34-ата минута Ферман направи първото си добро спасяване в мача, след като спаси нисък и силен удар на Обамеянг и блокира топката с крака си.

Оба бе близо отново до гол и малко преди почивката, но ударът му отново бе блокиран.

Второто полувреме започна по-добре за гостите и резултатът не закъсня.

Обамеянг откри резултата в 53-ата минута и по този начин матира "миньорите".

Кагава бе изведен отлично сам срещу вратаря, но предпочете да подаде намиращия се до него габонец, който без проблеми от близка дистанция вкара в опразнената врата.

В 57-ата минута домакините бяха много близо до изравняване, след като Калигури насочи с глава топката към вратата от 6-7 метра, но Бюрки по страхотен начин успя да спаси удара му.

Минута след това Обамеянг и Кагава сътвориха чудесна комбинация, но в последния момент отбраната на Шалке се намеси и така Дортмунд пропусна отличен шанс да убие всякаква интрига.

През следващите минути темпото на игра леко поспадна и битката се попренесе около центалния кръг.

В 74-ата минута Дембеле бе много близо да удвои, но ударът му от 12 метра нацели гредата.

Само три минути след това обаче домакините изравниха чрез Кехрер

Той бе намерен около точката на дузпата и с нисък удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл.