Борусия (Дортмунд) и Шалке врътнаха невероятно зрелищно 4:4 в рурското дерби от 13-ия кръг на германската Бундеслига.

След този мач "кралско-сините" са трети с 24 точки в актива си, а Дортмунд е с една позиция по-надолу с 21 пункта.

Първото полувреме бе категоричено за тима на Петер Бош, който вкара четири гола на клетия си противник, но след почивката отборът домакин инкасира четири гола.

Обамеянг откри в 12-ата минута, а шест минути след това Стамбули си вкара автогол.

Гьотце направи преднината на Дортмунд класическа в 20-ата минута, а Герейро увеличи на 4:0 в 25-ата.

Така на практика домакините нанизаха цели четири попадения в противниковата врата само в рамките на 13 минути!

След почивката гостите заиграха по-добре и вкараха чрез  Бургсталер в 61-ата минута и Харит четири по-късно.

Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като Обамеянг бе изгонен след втори жълт картон в 72-ата минута. Това даде сили на Шалке да стигне до ремито с попадения на Калигури и Налдо в 86-ата и 94-ата минути.

Срещата логично започна много силно за домакините точно след 12 минути Обамеянг от близка дистанция довкара една топка в опразнения ъгъл и даде аванс на тима си.

В 18-ата минута при опита си да изчисти една топка с крак Стамбули си я вкара във вратата и така авансът на домакините вече бе двоен.

Резилът за Шалке обаче не спря дотук и само две минути по-късно тимът изоставаше с цели три попадения.

Обамеянг намери прекрасно Гьотце с центриране на далечната греда и гермнският национал необезпокояван прати кълбото в мрежата.

Головете обаче валяха един след друг и в 25-ата минута Дортмунд вкара четвърти след фамозно воле на Герейро от наказателното поле.

След почивката темпото в играта на домакините понамаля и в 61-ата минута Бургсталер намали след прекрасен прехвърлящ удар с глава.

Четири минути след това Шалке вкара още един гол чрез Харит, който от близка дистанция прониза вратаря на Дортмунд.

В 72-ата минута Обамеянг бе изгонен след втори жълт и червен картон. Това даде "криле" на гостите и те стигнаха до още един гол чрез Калигури в 86-ата минута след прекрасен удар от няколко метра.

По всичко изглеждаше, че ще има успех за домакините, но в 94-ата минута Налдо  прониза противниковия страж с глава след центриране в наказателното поле.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ШАЛКЕ 04 4:4
1:0 Обамеянг 12
2:0 Стамбули 18