Борусия (Дортмунд) едва се докопа до реми 2:2 срещу Фрайбург при домакинството си от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

За домакините доста изненадващо като титуляр започна Пиер Емерик Обамеянг, макар че той е спряган за сигурно ново попълнение на Арсенал.

Въпреки наличието на габонеца обаче домакините не успяха да се представят на ниво.

Отборът записа и третия си пореден мач без успех в шампионата и трето поредно реми.

Кагава откри за Борусия в 9-ата минута, а Петерсен изравни за гостите в 21-ата.

Второто попадение за Фрайбург бе дело отново на Петерсен, но в 68-ата минута. Домакините се добраха до точката чрез Толян в 93-ата минута.

След този мач Дортмунд заема 3-ото място в класирането с 31 точки, а Фрайбург е 12-и с 24.

Като цяло домакините започнаха мача по най-добрия възможен начин и стигнаха до гол още в 9-ата минута.

След разбъркване в наказателното поле топката попадна на волето на Кагава, който с хубава странична ножица от няколко метра успя да реализира.

В 21-ата минута обаче радостта на домакините бе помрачена.

Петерсен засече на близката греда центриране по земя на Хаберер и вкара топката в мрежата.

До почивката нямаше повече попадения, а след това отново Петерсен бе герой за гостите.

В 68-ата минута той вкара второто попадение за тях след фамозен прехвърлящ удар от над 30 метра.

Той се възползва от неразчетена грешка на противников играч и от неразчетено излизане на вратаря.

Въпреки добрата игра на Фрайбург, Борусия стигна до изравнителен гол чрез Толян в 93-ата минута и така се добра до точката. Той отправи хубав удар от воле и мушна топката между краката на противниковия страж.

БОРУСИЯ (Дортмунд) - Фрайбург 2:2