Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт драматично в края с 3:2 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига, състояла се на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" направиха силен старт и динамиката в играта им беше причината Марко Рус да си вкара ранен автогол след острото центриране на повратливия Кристиан Пулишич.

Постепенно обаче скоростта в играта на Борусия спадна и тимът не изглеждаше толкова опасен. Айнтрахт беше видимо по-деен след почивката и изравни заслужено чрез Лука Йович четвърт час преди края на редовното време.

Отново Пулишич обаче беше в основата на светкавичното връщане на аванса на Борусия, асистирайки на появилия се като резерва Мичи Батшуай след хубава серия от комбинации между двамата. В 91-ата минута дежурната грешка в защитата на вестфалци позволи на Блум да изравни.

Драмата обаче беше пълна, защото в 94-ата минута Мичи Батшуай изригна с второто си попадение в мача, вкарвайки зрелищно от воле с левия крак. Така Борусия събра 45 точки на третата позиция, а Айнтрахт е пети с 42 пункта.

Домакините очаквано натиснаха още от самото начало и създадоха две интересни ситуации. Първо Марко Ройс стреля зрелищно от въздуха, но покрай целта, а малко след това ударът с глава отблизо на Андре Шюрле като по чудо на навести мрежата след чудесното центриране на Кристиан Пулишич.

Младият американец беше един от най-дейните на терена и неговата подвижност доведе до откриването на резултата малко след като бяха изминали десетина минути игра. Пулишич центрира отново отдясно и Марко Рус си вкара автогол, в опит да изпревари дебнещия наблизо Ройс.

Последваха неточни удари на Шюрле и Ройс, а малко след това пред вратата на Борусия се стигна до комичен момент, защото Анте Ребич блокира тупалката отблизо на своя съотборник Тимъти Чандлър. Дортмунд отново погледна напред след акция на Махмуд Дахуд, който навърза трима играчи на съперника и шутира, но право в обсега на Храдецки.

Айнтрахт започна много смело второто полувреме и създаде две опасни положения. Първо Кевин-Принс Боатенг отправи ефектен удар с пета, но Бюрки спаси. След това влезлият като резерва Де Гузман отправи прострелно центриране отдясно, но защитник в жълто изчисти панически.

При една от редките акции на Борусия след паузата Кристиан Пулишич стреля неточно, след което Айнтрахт създаде поредица от атаки, които обикновено завършваха с много неточни изпълнения. Като цяло гостите от Франкфурт бяха по-дейни и техните атаки изглеждаха по-опасни.

Напълно заслужено "орлите" клъвнаха своя съперник четвърт час преди края на редовното време, когато Лука Йович зае по-добра позиция от Шмелцер и Вайгъл, след което засече центрирането на Де Гузман от фаул безпощадно с глава.

Радостта на гостуващия тим обаче беше твърде кратка, защото в 77-ата минута още една резерва в мача днес обра овациите. Мичи Батшуай игра на двойно с Кристиан Пулишич, след което напредна и нанесе безпощаден удар в долния ляв ъгъл.

Борусия обаче отново показа старата слабост и отново се пропука в отбрана, защото в 91-ата минута Дани Блум беше изпуснат и засече в опразнената врата след остро центриране отдясно.

Три минути след това обаче Борусия все пак измъкна победата след второто попадение в мача на Мичи Батшуай. Той получи от Лукаш Пишчек, овладя и разстреля Храдецки със зверски изстрел с левачката!

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 3:2

1:0 Марко Рус - 11', автогол
1:1 Лука Йович - 75'
2:1 Мичи Батшуай - 77'
2:2 Дани Блум - 91'
3:2 Мичи Батшуай - 94'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Аканджи, Топрак, Пишчек, Шмелцер, Дахуд (Вайгъл - 46'), Кастро, Пулишич, Ройс (Сократис - 87'), Филип (Батшуай - 62'), Шюрле

Айнтрахт Франкфурт: Храдецки, Абрахам, Салседо (Блум - 80'), Рус, Да Коста, Хасебе, Боатенг, Чандлър, Алер (Алер - 67'), Волф, Ребич (Де Гузман - 46')