Брюж - Борусия Дортмунд, среща от група "А" на Шампионската лига. Стадион "Ян Брейдел", 22.00 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Бюрки, Хитц
Защитници: Диало, Аканджи, Загаду, Пишчек, Шмелцер, Толян, Хакими
Полузащитници: Витсел, Вайгъл, Дахуд, Гьотце, Кагава, Гомес, Санчо
Нападатели: Пулишич, Ройс, Волф, Ларсен, Филип
Контузен: Топрак, Герейро, Дилейни, Алкасер
Участвайте в играта ни с прогнози в Шампионска лига и печелете награди!
Прогноза на Gol.bg:
Един срещу друг се изправят отбори, които няма изобщо добри спомени от последните си участия в турнира. През миналия сезон Борусия записа само две мижави равенства срещу кипърския АПОЕЛ и допусна по две поражения срещу Реал Мадрид и Тотнъм.
Брюж пък загуби последните си шест мача в групите на надпреварата и определено може да мине за боксовата круша в тази група, в която са още непредвидимият Монако и един от скритите фаворити Атлетико Мадрид, срещите с който изобщо не са приятно изживяване и за най-големите "акули".
Интересното е, че и двата отбора нямат победа в Шампионската лига от доста време - рурци чакат успех от осем мача, докато домакините имат само едно равенство и цели девет поражения в последните си десет мача в надпреварата.
В досегашните четири мача между тези съперници те са си разменили по две домакински победи, при голова разлика 8:6 за белгийците. Германците обаче не помнят с добро тези срещи, защото и в двата случая отпадат в евротурнирите.
През сезон 1986/87 те се изправят един срещу друг в третия кръг за Купата на УЕФА и всичко изглежда решено след 3:0 за Борусия, но на реванша Брюж бие със същия резултат, праща мача в продължения и там вкарва още два гола за сензационния обрат.
През сезон 2003/04 пътищата им се пресичат в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. След две победи за домакините с 2:1, всичко се решава с дузпи на германска земя. Отново белгийците ликуват след успех с 4:2 при дузпите.
И двата отбора вървят добре в първенствата си - Брюж е лидер с 19 точки от 21 възможни, а Борусия е зад Байерн със седем пункта след първите три кръга на Бундеслигата.
"Жълто-черните" нямат победа в последните си шест гостувания в ШЛ (две равенства и четири поражения), но пък спечлиха последните си две визити в Белгия. Очакваме авностоен мач и краен успех за гостуващия отбор заради по-голямата му класа и идеите на големия тактик Люсиен Фавре.
Резултат: Брюж - Борусия Дортмунд 1:2








Първи протест срещу кабинета "Радев": "Оставка" (СНИМКИ)
"Тук не е Москва": Стотици граждани искат оставката на кабинета "Радев"
Пламен Донев: Данъчните оценки трябва да се доближат до пазарните цени
Протест в София против кабинета "Радев": "Оставка“, "Тук не е Москва" СНИМКИ
Абровски: 170 млн. евро компенсации ще получат земеделците заради войната в Иран
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар