Борусия (Дортмунд) обърна Леверкузен на "Бай Арена" и постигна обрат от 0:2 до 4:2. По този начин надви "аспирините" в техен стил, след като те постигнаха подобна победа над Лудогорец преди броени дни.

Това стана в среща от 6-ия кръг на германската Бундеслига.

"Аспирините" показаха добра игра и в крайна сметка след голове на Вейзер и Тах в 9-ата и 39-ата минута взеха солиден аванс в резултата. Ларсен намали за гостите в 65-ата минута, а четири след това Ройс успя да изравни.

С голове в 86-ата минута и продължението на мача Алкасер донесе успеха на гостите.

След успеха си тимът е на 12-ото място в класирането с актив от 6 пункта, докато Борусия е лидер с 14 точки.

Още в 9-ата минута Аларио намери Вейзер около границата на наказателното поле и с прекрасен удар той успя да даде аванс на тима си в резултата.

В 37-ата минута Храдецки спаси удар на Ройс от пряк свободен удар и запази вратата си "суха".

Две минути по-късно Тах от близка дистанция успя да реализира и почти да "убие" интригата във въпросния мач.

По всичко изглеждаше, че домакините ще стигнат до успеха, но все пак Ларсен намали в 65-ата минута след удар от близка дистанция.

Четири минути след това Ройс изравни. Санчо го намери на точката на дузпата и той реализира.

В 86-ата минута Пако Алкасер донесе обрата на гостите след страхотна атакa и хубав завършващ удар. В продължението на срещата отново Алкасер вкара за крайното 2:4.

ЛЕВЕКУЗЕН - БОРУСИЯ ДОРТМУНД 2:4