Борусия (Дортмунд) постигна минимална победа с 1:0 срещу Волфсбург при гостуването си на "Фоксваген Арена" в двубой от 10-ия кръг на германската Бундеслига.

С този успех и спечелените три точки рурците задържаха първото си място в класирането и след този мач имат в актива си 24 пункта и са с четири точки повече пред втория Байерн (Мюнхен), който който се изложи при домакинството си на Фрайбург и врътна само 1:1.

Единственото попадение в мача бе дело на Ройс, който се разписа в 27-ата минута и донесе успеха на своя отбор, а като цяло срещата протече в доста коректно темпо и двата тима се стремяха да играят приятен футбол.

"Вълците" са 11-и с 12 точки след загубата. Гостуващият тим от своя страна се реваншира на своите верни фенове за голямата издънка срещу Херта у дома през миналия кръг, когато отборът изпусна нелепо трите точки в самия край и взе само пункт.

Като цяло головите опасности в този двубой бяха рядкост и при първата сериозна такава Дортмунд вкара единственото попадение в мача.

Санчо направи поредното хубаво нещо в мач на тима си и центрира три минути преди да е изтекъл първия половин час към далечната греда, но Дилейни върна топката към близката греда с глава и оттам също с глава Ройс даде аванс на тима си.

На практика това бе и единственото по-интересно положение през първото полувреме, а четвърт час след почивката Арнолд пропусна доста добър шанс да изравни, а в 73-ата минута и Ренато имаше страхотно положение пред себе си.

В ситуацията той принуди Бюрки да направи фантастично спасяване и в крайна сметка не успя да вкара топката във вратата, а до края на срещата нямаше повече попадения и Дортмунд стигна до успеха.

ВОЛФСБУРГ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:1
0:1 Ройс 27

Волфсбург: Кастелс, Брукс, Тисеранд, Вилиам, Русийон, Арнолд, Речебай (69 - Ренато), Герхард (81 - Мали), Брекало (81 - Йебоа), Гинчек, Вегхорст

Борусия Дортмунд: Бюрки, Аканджи, Загаду, Хакими, Гереро, Дилейни, Витсел, Санчо (78 - Пулишич), Ройс, Ларсен, Алкасер (78 - Филип)