Шалке - Борусия Дортмунд, дерби на 14-ия кръг на германската Бундеслига. Стадион "Фелтинс Арена", 16.30 часа българско време.
Вероятни състави:
Шалке: Ферман, Настасич, Сане, Ошипка, Калиджюри, Руди, Коноплянка, Арит, Бенталеб, Маккени, Бургщалер
Борусия Дортмунд: Бюрки, Аканджи, Диало, Пишчек, Хакими, Витсел, Дилейни, Санчо, Бруун Ларсен, Ройс, Гьотце
Прогноза на Gol.bg:
Рекордните за този етап от кампанията 19 точки разделят регионалните врагове още преди преполовяването на сезона. "Миньорите" тръгнаха лошо и продължават да играят на приливи и отливи, докато "жълто-черните" се откъснаха на върха след силни изяви и голяма доза шанс в края на някои от мачовете си.
Борусия има леко предимство от 32:31 победи в исторически план, но вече няма победа над големия си съперник в пет мача за първенство, последният от който завърши с успех 2:0 за "кралско-сините" тук. Домакините имат предимство от 20:12 победи в 45 мача на своя стадион, при голова разлика 80:61.
Незабравимо си остава равенството 4:4 в Дортмунд преди малко повече от година, когато Шалке изостана с четири гола още до 25-ата минута, но демонстрира невероятен характер и се спаси в края. Днес Марко Ройс и компания със сигурност ще искат да се реваншират пред феновете си и да подчинят врага в неговия дом. Това не се е случвало от октомври 2013 година насам, когато Борусия би с 3:1 тук.
Цели десет пъти дербито е завършвало без голове - повече от всеки друг сблъсък в германския елит. Преди победата през пролетта Шалке бе спечелил само четири точки в предходните шест дербита, инкасирайки 13 попадения. Тимът бе постигнал само един успех в последните десет двубоя с регионалния си враг.
Моментната форма на двата отбора е чудесна предпоставка гостите най-после да спечелят срещу големия местен противник и затова ние ще заложим на знак "2".
Резултат: Шалке - Борусия Дортмунд 1:2








Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:04 | 8 дек 2018 г.
12:01 | 8 дек 2018 г.
10:19 | 8 дек 2018 г.
09:19 | 8 дек 2018 г.
08:47 | 8 дек 2018 г.
08:00 | 8 дек 2018 г.
Напиши коментар