Борусия Дортмунд отново се представи под стандартите си и завърши 2:2 срещу Хофенхайм в мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" откриха чрез Джейдън Санчо в средата на първата част, но по много детински начин позволиха Мунас Дабур да изравни малко след това.

Получилият куп възможности сам срещу вратаря Илас Бебу реализира малко след почивката и гостите пропуснаха шанса да пречупят опонента си. Така десет минути преди края Ерлинг Халанд проби мощно и изравни.

Борусия Дортмунд има само един успех в последните си шест мача и заема шесто място с актив от 33 точки. Хофенхайм е 12-и с 23 пункта.

Ерлинг Халанд имаше първото добро положение в десетата минута, но беше отказан от вратаря Оливер Бауман. Малко по-късно на отсрещната вата Илас Бебу също получи чудесна възможност, но Марвин Хитц спаси.

В средата на първото полувреме Бебу пак изскочи зад защитата на Борусия и преодоля вратаря, но прати топката във външната част на мрежата. Вестфалци контраатакуваха секунди по-късно чрез Рафаел Герейро и Джейдън Санчо завърши хладнокръвно - 1:0!

Радостта на вицешампионите обаче не продължи дълго, защото още в 31-ата минута Мунас Дабур се възползва от хубаво подаване на Себастиан Руди и изравни по земя.

Хофенхайм стигна до пълен обрат само пет минути след подновяването на играта. Хитц реши да боксира при остро центриране на Руди, но топката се удари в тялото на Бебу и влезе във вратата.

Попадение на Халанд (добавка след отбита топка в гредата) правилно беше отменено заради засада, а по-късно Хитц спаси тупалката на Руди от фаул.

Като цяло Борусия не можеше да разгърне играта си и изглеждаше твърде инертен, страхлив и безидеен. Вместо да потърсят изравняване, домакините само изгледаха как Хитц спасява срещу излезлия сам срещу него Бебу.

Десетина минути преди края на редовното време Ерлинг Халанд се възползва от груба грешка на защитата на противника, напредна като булдозер и завърши мощна с левачката - 2:2! До края обаче Борусия не стигна до голово положение и отново разочарова феновете си.

Борусия Дортмунд - Хофенхайм 2:2

1:0 Джейдън Санчо - 24'
1:1 Мунас Дабур - 31'
1:2 Илас Бебу - 51'
2:2 Ерлинг Халанд - 81'