Борусия Дортмунд победи РБ Лайпциг с 3:2 в двубой от 32-ия кръг на германската Бундеслига, като по този начин Байерн Мюнхен официално стана шампион за девети пореден и общо 31-и път в историята си.

Капитанът на вестфалци Марко Ройс откри резултата още в седмата минута след асистенция на Торган Азар, а малко след почивката Джейдън Санчо удвои след пас на Рафаел Герейро.

"Биковете" не рухнаха психически и показаха защо в момента са втора сила в Германия след хегемона Байерн Мюнхен. В средата на втората част Емил Форсберг асистира на Лукас Клостерман, а в 77-ата минута Даниел Олмо възстанови равенството.

В 87-ата минута обаче Борусия нанесе решителния си удар чрез един от най-добрите на терена Санчо, а втора асистенция за него днес записа Рафа Герейро. Гостите от Лайпциг имаха повече точни удари (6:4), но "жълто-черните" като цяло бяха доста по-активни (16:9 голови възможности).

Така Борусия Дортмунд събра 58 точки и се качи на четвърто място в таблицата. Вторият РБ Лайпциг е с 64 точки и няма как да изпревари лидера Байерн Мюнхен, който има 71 пункта и мач по-малко, само два кръга преди края на сезона в Бундеслигата.

Борусия Дортмунд - РБ Лайпциг 3:2

1:0 Марко Ройс  - 7'
2:0 Джейдън Санчо  - 51'
2:1 Лукас Клостерман - 63'
2:2 Даниел Олмо  - 77'
3:2 Джейдън Санчо  - 87'