Борусия Дортмунд победи убедително Унион Берлин в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" се наложиха с 4:2 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

Домакините осъществиха ранен натиск и още в 10-та минута откриха резултата чрез Рафаел Герейро. Ерлинг Холанд удвои преднината на своите в 24-та минута, а в 52-та Марвин Фридрих си отбеляза нещастен автогол. В 57-та минута гостите върнаха едно попадение. Негов автор стана Макс Крузе, който се разписа от дузпа. Интригата се върна десет минути преди края, когато Фогълзамер направи 3:2. Само две по-късно обаче Холанд оформи крайния резултат след добра самостоятелна акция.

Победата изстреля тима на Дортмунд на втора позиция във временното класиране с 12 точки, а Унион е 8-ми с 6 пункта.

Дортмунд осъществи домакински натиск и още във втората минута пропиля изгодно положение. Все пак в 10-та минута Рафа Герейро овладя топката след рикошет и с удар от границата на наказателното поле даде аванс на своя отбор.

В средата на първото полувреме Ерлинг Холанд получи топката от Томас Мюние и на празна врата вкара за 2:0!

Първото полувреме завърши при този резултат, а няколко минути след подновяването на играта Марвин Фридрих се озова на пътя на топката и неволно я прати в собствената си врата за 3:0.

Все пак гостите от Берлин намериха сили в себе си и в 57-та минута намалиха изоставането си. Унион получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Макс Крузе, който неспасяемо прати топката в центъра на вратата.

Десет минути преди края гостите нанесоха втори удар и върнаха интригата в мача. Томас Фогълзамер засече с глава центриране от корнер. Ударът му имаше както сила, така и прецизност, и попадна в долния ляв ъгъл.

Радостта на Унион бе кракта, тъй като само две минути по-късно Ерлинг Холанд се откъсна зад защитата на гостите и преодоля вратаря за да оформи крайното 4:2!

Борусия Дортмунд - Унион Берлин 4:2

1:0 - Герейро 10'
2:0 - Холанд 24'
3:0 - Фридрих (автогол)
3:1 - Крузе 57'
3:2 - Фогълзамер 81'
4:2 - Холанд 83'