Борусия Дортмунд се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия, побеждавайки втородивизионния опашкар Инголщадт с 2:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

Носителят на трофея стартира с експериментален състав и треньорът Марко Розе остави на пейката капитана Марко Ройс, Торган Азар и Мануел Аканджи.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на вестфалци, които владееха топката в 76% от времето и отправиха шест изстрела, срещу само един за гостуващия отбор.

След почивката доминацията на "жълто-черните" продължи и в 72-ата минута оставеният напълно непокрит в малкия пеналт Азар откри резултата буквално секунди след влизането си на терена, получавайки асистенция от Юлиан Брандт.

Куриозното е, че двамата повториха упражнението в 81-та минута, а голът на белгиеца падна като на тренировка и имаше елементи на подаване. Статистиката на Азар за тези десетина минути беше изумителна - два гола от два шута и 100% точни пасове.

Борусия Дортмунд - Инголщадт 2:0

1:0 Торган Азар - 72'
2:0 Торган Азар - 81'