Борусия Дортмунд постигна четвъртата си победа през новия сезон. В първи двубой от петия кръг в Първа Бундеслига "жълто-черните" се наложиха с 1:0 у дома срещу Хофенхайм.

Марко Ройс се разписа в 16-ата минута, след като Юлиан Брандт подаде за Джъд Белингам в наказателното поле. Топката достигна до капитана на домакините и той я прати в мрежата покрай вратаря Оливер Бауман.

През първата част Антони Модест пропусна да покачи аванса на Дортмунд на две попадения, е след почивката "жълто-черните" намалиха значително оборотите. Хофенхайм беше малко по-активният състав на терена, но не успя да се добере до равенство.

Борусия има актив от 12 точки и се изкачи на първото място в класирането след втората си поредна победа и преди днешните двубои от кръга. Шампионът Байерн Мюнхен гостува на Унион в Берлин, като двата отбора имат по 10 точки.

Хофенхайм има 9 точки на петата позиция в Първа Бундеслига.