Борусия Дортмунд спечели трудно с 1:0 при гостуването на Хофенхайм и оглави класирането в Бундеслигата преди дербито утре между Байерн Мюнхен и Унион, предава БТА.

Юлиан Бранд вкара единственото попадение малко преди почивката след пас на Марко Ройс и донесе ценни три точки в актива на Дортмунд, с които тимът излезе начело в таблицата с три точки повече пред Байерн и Унион.

Победата е девета поредна за Дортмунд във всички турнири и осма в шампионата.

Българският национал Илия Груев влезе като резерва при победата на своя Вердер Бремен с 3:0 у дома срещу Бохум. Халфът се появи в игра в 82-а минута на мястото на Йенс Щаге, когато вече домакините бяха реализирали трите попадения, дело на Никлас Фюлкруг, Никлас Шмид и Марвин Дукш.

Успехът изкачи Вердер на девето място с 30 точки, докато Бохум допусна трета поредна загуба и е предпоследен с 19 точки.

РБ Лайпциг победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в директен сблъсък за зона "Шампионска лига". Тимо Вернер и Емил Форсберг бяха точни за Лайпциг през първото полувреме, а след почивката едно попадение за гостите върна Джибрил Соу.

Лайпциг е четвърти в класирането с 42 точки, докато Айнтрахт остава шести с четири точки по-малко.

Херта взе важна домакинска победа с 2:0 срещу Аугсбург в битката за оставане в елита. Рихтер и Люкебакио вкараха попаденията за берлинчани, които се изкачи на 14-о място на точка от зоната на изпадащите. Аугсбург е 13-и с четири точки повече от Херта.