Германският национал Никлас Фюлкруг е доволен, че футболът търпи тактически промени и ролята на типичния таран се завръща постепенно при повече отбори, след като "фалшивата деветка" доминираше в последното десетилетие.
Нападателят на Борусия Дортмунд дебютира за Германия едва на 29 години, но бързо спечели титулярно място и вкара девет гола в 11 мача. Дълги години обаче големите европейски клубове игнорираха тараните, които играят предимно в непосредствена близост до вратата на съперника. Предпочитани бяха по-леките, по-подвижни и по-технични нападатели и халфове, каквито са "фалшивите деветки".
"Помня тези времена. Този тренд бе типичен случай на 'търсене и предлагане' (б.пр.- термин от икономиката и свободния пазар). Хората си търсеха 'фалшивите деветки', за да играят с подвижни футболисти с по-малък ръст", заяви той, цитиран от БТА.
Това важи и за националния отбор на Германия, който след Мирослав Клозе също залагаше на стила с 'фалшива деветка'.
"Сега нещата се обръщат и аз съм доволен. Не се радвам само за себе си, а и за други централни нападатели като Ерлинг Холанд и Хари Кейн. Заради хора като тях двамата децата си купуват фланелки. В края на краищата, най-важното нещо във футбола са головете. Поне за мен е така", каза още Фюлкруг.
Снимка: БГНЕС








Спорт в горещините: Всичко, което трябва да знаем, за да тренираме безопасно
Скърцане и почукване под капака: Какво се опитва да ни каже колата?
Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
Никити на Халкидики е на час и половина от Солун, превръща се в новата Ривиера
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар13:05 | 24 апр 2024 г.
17:41 | 15 ное 2023 г.
Напиши коментар