Два гола на Дониел Мален помогнаха на Борусия Дортмунд победи местния си противник Кьолн като гост с 4:0 в двубой от 18-ия кръг от Първа Бундеслига.

Нидерландецът откри резултата в 12-ата минута, пращайки топката във вратата на "козлите" след изпълнение на ъглов удар от Юлиан Брандт. "Жълто-черните" трябваше да са увеличили аванса си още преди почивката, но второто попадение дойде след подновяване на играта при точно изпълнение на дузпа от страна на Никлас Фулкруг в 58-ата минута.

Само 180 секунди след това Мален получи извеждащо подаване от Ян Маатсен и направи преднината на Дортмунд три попадения.

В допълнителното време Юсуфа Мококо оформи крайното 4:0 в полза на Борусия. "Жълто-черните" остават на пето място, извън позициите, които дават право на участие в Шампионската лига.

В друга среща от кръга Фрайбург победи с 3:2 пред собствена публика Хофенхайм. Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Лукас Холер и Винченцо Грифо, но Ваут Вегхорст и Максимилиан Байер отбелязаха в полза на "хофе".

Фрайбург остана в намален състав в 82-ата минута, когато червен картон получи Мануел Гулде, но това не оказа влияние върху крайния резултат и унгарецът Роланд Шалай се разписа за крайното 3:2 пет минути преди изтичане на редовното време.

Двубоят на Щутгарт с Бохум имаше сериозно закъснение, защото знамената в сектора на гостуващите привърженици блокираха аварийния изход.

По-късно днес Байер Леверкузен играе срещу РБ Лайпциг, а в неделя шампионът Байерн Мюнхен се изправя срещу Вердер Бремен.