Кариерата на Марко Ройс в Борусия Дортмунд е към своя край, а какъв по-добър начин за раздяла с клуба от завръщане на стадион "Уембли" за още един финала в Шампионската лига 11 години след загубата от Байерн Мюнхен, пише агенция Reuters.
Борусия отстрани Пари Сен Жермен на полуфиналите след две победи с по 1:0 и достигна финала в престижната надпревара по футбол за първи път от 2013 година насам. Тогава тимът от Дортмунд отстъпи пред Байерн именно на "Уембли" в началото на професионалната кариера на Ройс в Борусия.
34-годишният Марко Ройс се завърна в Борусия Дортмунд през 2012-а, а в края на настоящия сезон ще напусне отбора, с който спечели две Купи на Германия.
"Чувството е неописуемо. След повече от 10 години отново съм на финал с Борусия. Усман Дембеле и Ашраф Хакими внесоха много скорост в играта на Пари Сен Жермен и ни затрудниха много", каза Ройс пред DAZN.
"Утре никой няма да пита как сме спечелили мача. Ударите в гредата няма да важат след ден. Единственото, което има значение е, че Борусия Дортмунд отново е на финал в Шампионската лига. Никой не очакваше това. Просто невероятно", продължи Марко Ройс.
"Последната седмица за мен беше неописуема. А да се върна на "Уембли", където започна всичко преди повече от 10 години, е лудост. Сега трябва да спечелим", добави една от клубните легенди на Борусия.
Снимка: БГНЕС







Претоварват камионите с до 14 тона, всеки пети е в нарушение
Говорят хората от Белица, евакуирани след взрива в "ЕМКО" (ВИДЕО)
В Русия отстраниха "Яблоко" от парламентарните избори
Украйна продължава да мълчи за падналия дрон край Кардам
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщане на незаконно придобито имущество в България
България изпъкна: Сред лидерите е по нова временна закрила за украинци
Закопчаха мъж във Велики Преслав, набил жена си с лопата за смет
Хулио Веласкес определи групата на Левски за възловия мач с Кайрат
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
Урош Медич разкри за тежка контузия преди победата на UFC Белград
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар03:45 | 16 май 2024 г.
16:15 | 8 май 2024 г.
16:13 | 8 май 2024 г.
15:47 | 8 май 2024 г.
10:54 | 8 май 2024 г.
10:53 | 8 май 2024 г.
10:52 | 8 май 2024 г.
09:20 | 8 май 2024 г.
Напиши коментар