Бившият национал по футбол на Нидерландия - Ариен Робен, завърши маратона в Ротердам и то класическата дистанция от 42,195 км, като финишира на 69 минути след победителя.

“Мнозина ми казват, че съм луд, но аз съм просто фен на спорта”, заяви Робен преди началото на състезанието, в което Робен бягаше заедно с популярния кънкобегач Ербен Венъмарс.

“В първите 200 метра поддържах темпото му, но дистанцията е доста по-голяма”, пошегува се 38-годишният Робен, който е играл в кариерата си за Грьонинген, ПСВ Айндховен, Челси, Реал Мадрид и Байерн (Мюнхен).

С германския клуб е печелил Шампионската лига, а с националния отбор на Нидерландия има бронзов и сребърен медал от световни първенства. Той прекрати кариерата си през 2019 година, но се завърна през 2020-а, за да помогне на родния си клуб Грьонинген, който изпитваше финансови затруднения заради пандемията от коронавирус.