Шансът Лудогорец да не стане шампион е равностоен на възможността извънземни да стъпят на Земята до края на май! Това е изводът след поредната победа на хегемоните и то без да допуснат гол в своята мрежа.
Този процес продължава вече почти половин година, аудиторията не спира да се надява някой да спре шампионите и надеждата, както казват, умира последна. Дори през този сезон зелените не се вкарват и в драмите, които гледахме през миналия. Никакви обрати, никакви обръщалки, всичко започва и завършва още в първия половин час на мача, а след това на съперниците им се позволява да си мислят, че са нещо като достоен спаринг партньор.
А сред всички клубове в елита, на Ботев Пловдив най-много му приляга да бъде спаринг партньор, защото истинско приключение е да се открие мач за първенство, който иначе доста храбрите канарчета са спечелили срещу разградския колос. Преди осем години имаше и един такъв инцидентен случай, но тогава в последния мач от сезона орлите бяха излезли с детската си формация.
Вече са две дузини случаите, в които Ботев Пловдив губи от Лудогорец, а преди спектакъла се сипят закани, че тази тенденция все някога ще се промени. Е, не се променя и си продължава само в една посока. Коментаторите му викат на това комплекс за малоценност от даден противник. Но пък в България винаги се търси и теле под вола!
За мач завършил в 27-ата минута е трудно да се прави качествен анализ. Единият краен защитник вдигна топката за първия гол и централният нападател я засече с глава, а след това упражнението като на тренировка се повтори от другия краен защитник Витри, който я сложи на главата на Пьотровски. И в двете ситуации имаше поне по три индивидуални грешки и една груба колективна. И по този начин победа срещу Лудогорец няма как да се спечели, но пък домакините могат да са доволни, че ни ги качиха на разгромен резултат.
Във формата, в която се намират Пьотровски и Рик Джонатан, всеки от българските им противници рискува да бъде унижен, но силно се съмнявам, че в Разград са си го поставили за цел. За тях е важно рутинно да стигнат до 13-ата поредна шампионска титла. Както е тръгнало, Байерн ще прекъсне серията си и Лудогорец ще стане най-великия клуб в света, що се отнася до серия от държавни отличия.
Заключението е, че на „Колежа“ играха първият срещу третият по бюджети и какво е съотношението на силите, красноречиво се видя на терена. Сега до края на редовния сезон през същото усещане за обреченост ще премине и четвъртият в тази графа – Левски. След това започват супер решителните плейофи, но преди тяхното начало Лудогорец ще е напред с между 6 и 12 пункта. И целият смисъл от този втори етап ще се е изпарил.
И понеже всичко в Разград е цветя и шампанско, все пак ще напомня, че те бяха отстранени от най-слабия отбор в елиминационния етап на ЛК. Защо ли посредственият и доста безличен швейцарски Сервет намери начин да се противопостави достойно на безспорния фаворит в двойката, а в България такива смелчаци не се намират. Първо заради неможене, и второ заради липса на желание. Защото на всички им е ясно, че срещу ръжен не се рита. Дори на Драгомир Драганов не му се наложи да покаже познатото си ниво на подкрепа към силните на деня.
Жаклин Михайлов, Тема Спорт







Денков: Дори Борисов и Пеевски не са опитвали да ограничат така правата на опозицията
Дебат за цените: Регистър и по-строги мерки срещат съпротива
Абитуриентските балове: Полицията засилва контрола по пътищата
Пъстър смок предизвика суматоха на централния пазар в Хасково
Мерките на кабинета не са в рамките на едногодишен хоризонт
Синът на основателя на веригата "Манго" е задържан в Испания
Левски под №3 с най-големи шансове да премине първия кръг на ШЛ
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Peugeot изтегля над 600 000 коли по абсурдна причина
Танк с V12: Новият Mercedes S 680 Guard идва с максимална защита
Сърцето на машината: Защо правилното моторно масло е критично за вашия мотоциклет
Зехао Жанг за SENSHI Grand Prix: „Идвам в Европа, за да покажа високо ниво и зрелищни битки“
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Шампион отправи тежки критики към Усик
Предпочитанията към храна се оформят още в утробата на майката
Персонализирано лечение и по-прецизна диагностика бяха във фокуса на XIII Международна среща на Клуб „Млад онколог“
Защо високата температура временно влошава качеството на сперматозоидите?
Безплатни прегледи за гестационна хипертония организира "Майчин дом"
Коментари
Напиши коментар09:27 | 11 мар 2024 г.
09:08 | 11 мар 2024 г.
08:36 | 11 мар 2024 г.
08:12 | 11 мар 2024 г.
07:55 | 11 мар 2024 г.
Напиши коментар