Страхотен екшън се разигра по време на контролата между Черно море и Локомотив Горна Оряховица, която се състоя на стадион "Тича" във Варна.

Треньорът на "моряците" Никола Спасов прекрати мача в 32-ата минута, а причината за това бяха варненските фенове, които нахлуха на терена.

Страстите се разгорещиха след няколко последователни груби фаула на футболистите на гостите. Един от тях показа жестове към ултрасите на Черно море и в изблик на ярост те слязоха на тревата. В резултат на това племенникът на Красимир Балъков – Антоний Балъков е с разбит нос и подута скула. Веднага след това Никола Спасов прекрати мача при резултат 1:0 за Черно море след гол на Симеон Райков от фаул в 12-ата минута.

Това беше официално представяне на "моряците" за новия сезон, които на 16 юли приемат Динамо Минск в Разград в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.