За ужас на така наречените големи клубове непретенциозния Черно море продължава да си прави кефа. Първо Левски сложи тигана докато рибата още плува в плитчините в близост до бургаския стадион „Лазур“, сега това се случи и на Лудогорец. Най-малко е удачно точно срещу морски клуб да включваш котлона когато рибата още плува на свобода.
Хората в Черно море още не бяха затворили витрината след поставянето на трофея от купата на България и на уредника му се наложи да отваря отново. Суперкупата е на „Тича“ и както стана преди два месеца с Левски – и сега успехът е напълно заслужен.
Черно море се очертава като сериозен турнирен боец, а Никола Спасов като майстор на печелене на финали. Левски и Лудогорец си изпатиха, да му мислят следващите, които не вземат насериозно моряците в следващото издание на турнира за купата на България.
Без много атракции, без фойерверки, без излишни изхвърляния Черно море участва в турнирните битки, които си имат своята специфика. Не очакваме някой от Варна да ни каже рецептата за печеленето на мачове на елиминации и особено двубоите на финал. Стадион „Лазур“ пази своите тайни и тази година ги разкрива само пред Черно море. Клубът, който прави това, което си иска. Никола Спасов има приличен отбор, който мълчи когато трябва и празнува когато му е времето.
И всичко това при строга финансова дисциплина, без разточителни трансфери и големи заплати. Черно море обаче е един от малкото клубове, в които заплатите се дават на деня и на секундата и каквито премии се обещават, се дават без никакво забавяне. Ако има български клуб за който 2015 ще остане изписана със златни букви в историята му, то това безспорно е Черно море.
Материал на "Тема спорт"








Ребъл Уилсън спечели дело за клевета, заведено от млада актриса
Втори път за три дни: Facebook пак се срина
Иранец уби българка в Нюрнберг
В Гърция забраниха тротинетките за младежи под 17 години
Доживотен затвор за сомалийските пирати, похитили кораба "Руен" на БМФ
Tesla най-накрая пусна велосипед
Nissan Leaf получи „гореща“ версия Nismo
Промяна за историята – Германия се предаде на електромобилите
Това е новото Peugeot 208
Трилогия с Бетербиев? Има дата и място за следващия бой на Бивол
Кристиан Пренга: Антъни Джошуа не е най-добрият в тежка категория
Ризван Куниев: След победа в Абу Даби искам някой от водещите в тежка категория
Логан Пол се отказа от идеята за мач с Пади Пимблет
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Д-р Анастасия Коркова: Плуването може да доведе до отит
Йога по време на бременност и кога е подходяща
Коментари
Напиши коментар17:00 | 14 авг 2015 г.
16:55 | 14 авг 2015 г.
Напиши коментар