Отборът на Черно море се класира за 1/8 финалите от турнира за Купата на България след разгром над Пирин-Разлог като гост.

Моряците записаха победа с 7:1 в Разлог. Хеттрик реализира Вилян Бижев, Симеон Райков вкара два, а по един добавиха Марк Клок, Бекир Расим и Симеон Райков.

Възпитаниците на Никола Спасов предрешиха рано изхода на срещата, като още на почивката вече имаха аванс от три гола. Резултатът бе открит именно от Бижев в 23-ата минута.

Впоследствие в рамките на 180 секунди варненци стигнаха до нови две попадения чрез Бекир Расим (34 мин.) и Симеон Райков (37 мин.).

В нчалото на втората част домакините от Пирин върнаха един гол чрез Димитър Димитров, с който обаче само подразниха допълнително моряците.

В 55-ата минута Вилян Бижев вкара четвърто попадение, а в 58-ата холандецът Марк Клок направи резултата 5:1.

Това бе първи гол за полузащитника в професионалната му кариера. В 74-ата минута Бижев оформи своя хеттрик, а в даденото продължение бе фиксиран и крайния резултат.