Лудогорец обърна с 3:1 Черно море в Каварна и записа важна победа преди срещата си с Базел от групите на Шампионската лига.
Варненци дръпнаха в резултата след автогол на Хосе Луис Паломина (39), но шампионите стигнаха до пълен обрат и трите точки след две попадения на Марселиньо (75 и 85) и едно на Вандерсон (57).
Така Лудогорец събра десет точки и дели третото място с отборите на Черно море, Верея и ЦСКА. Трябва да се отбележи обаче, че "орлите" имат мач по-малко.
Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, но много трудно стигаха до голови ситуации.
В началото на срещата в 13-та и 17-та минути домакините имаха претенции за дузпа за нарушения в наказателното поле срещу Уго Секо и Пламен Николов, но според съдията Никола Попов такива нямаше.
В 34-та минута Марселиньо можеше да открие резултата за Лудогорец, но след удара му от 4-5 метра вляво по диагонал топката излезе в аут.
Черно море откри резултата в 39-та минута. Михаил Венков центрира отляво, Хосе Паломино не успя да изчисти добре топката и си отбеляза автогол за 1:0 за Черно море.
В 44-та минута Марселиньо стреля опасно от около 20-тина метра, но вратарят на домакините Александър Чанович показа класа и успя да избие топката.
В началото на второто полувреме Черно море можеше да реализира нов гол. Марек Кузма стреля от около 22-23 метра, топката рикошира в Хосе Паломино и се отби в напречната греда на вратата на Владислав Стоянов.
Шампионите изравниха резултата в 58-та минута. След центриране Йордан Минев успя да върне топката към Вандерсон, който с удар от по диагонал вкара за 1:1.
В 75-та минута Лудогорец поведе в резултата. Джоди Лукоки центрира отдясно и Марселиньо от границата на малкия пеналт с глава вкара за 2:1.
В 84-та минута Марселиньо вкара втория си гол в срещата с удар по тревата от дъгата пред наказателното поле и затвърди победата на шампионите.
В 90+1 минута на срещата в игра за Черно море се появи синът на наставникът на Локомотив /Пловдив/ Илиан Илиев-младши.
Черно море - Лудогорец - 1:3
Голмайстори: 1:0 Хосе Паломино 39-автогол, 1:1 Вандерсон 58, 1:2 Марселиньо 75, 1:3 Марселиньо 84
Черно море: Александър Чанович, Ондрей Сукуп, Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Тодор Паланков /86-Иван Коконов/, Александър Цветков, Уго Секо, Бакари /65-Ян Малик/, Георги Илиев /90+1-Илиан Илиев-младши/, Марек Кузма;
Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Натаниел, Козмин Моци, Хосе Паломино, Лукас Саша /76-Кишада/, Светослав Дяков, Марселиньо, Върджил Мисиджан /66-Джоди Лукоки/, Джонатан Кафу /88-Абел Анисе/, Вандерсон







Централна емисия
Кокинов: ВСС е развял белия флаг, управляващите имат смазващо мнозинство
Величков, ПП: Без политически лица и влияние във ВСС
Мартин Димитров: Намесата в цените ще покачи инфлацията
Махнете тези 7 неща от спалнята си, носят негативна енергия
Панчугов пита: Какви щети ще нанесе двойнствената политика на Радев?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар23:15 | 9 сеп 2016 г.
23:09 | 9 сеп 2016 г.
Напиши коментар