Черно море победи Нефтохимик с 3:1 в мач от 12-тия кръг на Първа професионална лига. С успеха си "моряците" имат вече 23 точки в актива си, изпревариха тима на ЦСКА-София и заеха третото място във временното класиране на първенството.

Първото сериозно положение в срещата бе за домакините в 6-та минута, когато Тодор Паланков стреля от около 30 метра, но топката премина на сантиметри над вратата на Нефтохимик.

Черно море откри резултата в 23-та минута, след като капитанът Георги Илиев изпълни перфектно пряк свободен удар от около 20 метра и вкара за 1:0.

В 38-та минута домакините поведоха с 2:0. Георги Илиев изведе в отлична позиция Уго Секо, който напредна и преодоля вратаря на гостите Стоян Колев и спокойно отбеляза втория гол за Черно море.

В 61-та минута Черно море реализира нов гол. Иван Коконов центрира прецизно отдясно, а Пламен Николов с глава от границата на вратарското поле вкара за 3:0. В 66-та минута Николай Дюлгеров стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата на Черно море.

Минута по-късно Уго Секо напредна по десния фланг и намери в наказателното поле Иван Коконов, който стреля от движение, но вратарят Стоян Колев улови топката.

В 69-та минута Георги Илиев можеше да вкара втория си гол в мача, но вратарят Стоян Колев показа класа и изби топката след удара на капитана на домакините.

В 72-та минута Станислав Маламов стреля опасно от около 20-тина метра, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на домакините. В 78-та минута след центриране отляво Венцислав Христов отклони топката към Иван Вълчанов, който с хубав удар от воле вкара почетното попадение за гостите в срещата.

Черно море - Нефтохимик 3:1

голмайстори: 1:0 Георги Илиев /23-та мин./, 2:0 Уго Секо /38-ма мин./, 3:0 Пламен Николов /61-ва мин./, 3:1 Иван Вълчанов /78-ма мин./;

Черно море: Пржемисъл Коварж, Ондрей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Тодор Паланков /69-та мин. Ян Малик/, Георги Илиев, Иван Коконов /76-та мин. Владислав Романов/, Уго Секо, Марек Кузма /85-та мин. Валентин Йосков/

Нефтохимик: Стоян Колев, Хомей Виктор, Костадин Велков /55-та мин. Марко Ранджелович/, Ангел Грънчов, Иво Малинов, Йордан Йорданов, Емануил Манев /63-та мин. Иван Вълчанов/, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов, Станислав Маламов /78-ма мин. Любомир Божинов/, Венцислав Христов