Черно море победи Славия с в двубой от от поредния кръг на плейофите от втората осмица, игран на стадион "Тича".

Футболистите на треньора Илиан Илиев стигнаха безпроблемно до победата с голове на Марек Кузма и Георги Божилов.

След тази победа двата отбора имат еднакъв брой точки - 40 в своята Група А и са на цели 11 пункта от Пирин Благоевград, който в неделя ще се изправи срещу Витоша Бистрица.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8899e2a2b7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с лек превес за гостите, които притиснаха "моряците" в собствената им половина, достигайки до два ъглови удара, от които обаче не се стигна до нищо по-сериозно пред вратата на Иван Дюлгеров.

В средата на полуверемето домакините намериха играта си и поеха инициативата, но така и не успяваха да създадат някаква опасност в противниковото поле.

Първата сериозна ситуация дойде в 25-ата минута, когато  Славчо Шоколаров отправи мощна тупалка извън наказателното поле. Топката обаче не намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Атанас Зехиров също пробва късмета си от далечно разстояние, но кълбото изсвистя на сантиметри от лявата греда на Емануеле Джерия.

В 38-ата минута домакините откриха резултата. Марек Кузма се възползва от добро центриране на Георги Божилов от ъглов удар и с глава не остави шансове на Джерия - 1:0.

Втората част започна по перфектен начин за "моряците". В 51-ата минута Георги Божилов удвои преднината на своя тим, отбелязвайки страхотно попадение от близо 25 метра. Футболистът се освободи добре и стреля мощно, а Джерия не успя да достигне топката с плонжа си.

В следващите минути играта отново се концентрира в средата на терена, а гостите от София на няколко пъти се опитаха да върнат едно попадение, но така и не успяваха да преодолеят защитата на варненци.

Двата отбора чувствително намалиха темпото на игра, с което опасните положения липсваха. Все пак в края на срещата гостите бяха близо до гола. Славчо Шоколаров шутира към вратата от на пряк свободен удар. Топката обаче нацели горната греда на вратата.

Черно море - Славия 2:0

Голмайстори: Марек Кузма (38), Георги Божилов (51)

Черно море: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Мехди Фенуш, Георги Божилов (Мартин Минчев 70'), Атанас Зехиров, Георги Илиев (Фабио Мартинш 57'), Илиас Хасани, Даниел Димов, Марек Кузма, Юго Кононго, Дани Кики (Мирослав Енчев 90+3')
Треньор: Илиан Илиев

Славия: Емануеле Джерия (Лука Наков 60'), Емануел Мба, Георги Йомов, Костадин Велков (Мартин Семерджиев 71'), Милчо Ангелов (Пламен Петров 86'), Момчил Цветанов, Наско Милев, Славчо Шоколаров, Стефан Велев, Андреа Христов, Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич