Отборът на Черно море записа победа с 2:0 при гостуването си на Локомотив Пловдив в мач от 6-ия кръг на Първа професионална лига.

Попаденията за тима на Илиан Илиев паднаха в разстояние на четири минути. Патрик откри в 25-ата, а Радослав Василев отбеляза в 29-ата минута.

Първият опасен удар по посока на една от двете врати дойде в 6-ата минута. Димитър Илиев опита да изненада вратаря на Черно море, но не намери целта. В 16-ата Филип Михалевич нацели страничната греда, а само 4 минути по-късно кълбото отново срещна гредата след удар на Буна.

В 25-ата минута Черно море успя да поведе в резултата. Патрик оправи страхотен изстрел от около 30 метра и прониза вратаря на домакините за 1:0. В 29-ата Кононго напредна отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но стража на Локомотив изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката попадна в Радослав Василев, който с крак вкара за 2:0. В 38-ата Дани Кики пробва изстрел от далечна дистанция, но топката премина встрани от вратата.

В 40-ата авторът на първия гол за Черно море Патрик Андраде получи контузия и бе заменен от Радослав Василев. Футболистът от Кабо Верде бе изнесен на носилка.

В 54-ата минута Карагерен отправи удар, но топката премина встрани от вратата на Черно море. В 68-ата Игор Банович отправи опасен удар, но Макенджиев успя да улови топката. 81-вата минута Георги Илиев опита далечен изстрел, но топката премина над вратата.

В 85-ата Панайотов стреля опасно от движение, но стражът на Локомотив изби. В 86-ата минута Локомотив Пловдив остана с човек по-малко, след като Игор Банович получи втори жълт картон за груб фаул срещу Илиас Хасани.

В даденото продължение на срещата Михалевич стреля от наказателното поле, но Макенджиев отново бе на мястото си и спаси. Веднага след това Атанас Зехиров нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но вратарят на домакините успя да се намеси и изби.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 0:2
0:1 Андраде 24'
0:2 Василев 29'

Локомотив: 71. Луков, 50. Томашевич, 15. Везалов, 6. Езе, 7. Петрович, 10. Умарбаев (61. Елитон 52'), 34. Банович, 91. Буна, 9. Карагерен (к) (13. Райков 77'), 14. Илиев (77. Аралица 57'), 12. Михалевич
Старши треньор: Бруно Акрапович

Черно море: 88. Макенджиев (к), 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 38. Фунду, 16. Витанов (18. Зехиров 81'), 7. Андраде (71. Панайотов 40'), 9. Фенуш, 99. Кики (21. Илиев 72'), 10. Василев
Старши треньор: Илиан Илиев